Ekonomi

Resmen Açıklandı! 40 Bin Aileye 400'er TL Yardım Yapılacak!

Türkiye koronavirüs ile mücadele ederken ağırlaşan ekonomik şartlar üzerine özellikle belediyeler vatandaşlara yardım etmek için adeta birbirleri ile yarışa girdiler. Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinin yardım kampanları sürerken İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden de yardım müjdesi geldi.

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle alınan tedbirler ekonomik hayatı olumsuz şekilde etkileyip insanların mağdur olmasına neden oluyor. Devletin bir çok birimi bu konu yeni uygulamalar devreye sokup maddi durumu kötüleşen vatandaşlara yardım imkanı sağlarken belediyeler de boş durmuyor.

Vatandaşların ekonomik anlamda mağdur olmaları sebebiyle belediyeler farklı yardım kampanyaları düzenleyerek ihtiyacı olan insanların imdadına koşmaya başladılar. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş önderliğinde başlayan yardım çalışmalarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi takip etmişti. Bugün ise bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi ilk adımı attı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün yaptığı açıklamada koronavirüs nedeniyle ağırlaşan ekonomil şartlarda işsiz kalan 40 bin aileye 400’er lira yardım yapılacağını duyurdu.

Başkan Tunç Soyer, sosyal medyadan duyurduğu bu gelişmeyi, “Salgın, zaten var olan ekonomik krizi derinleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak şartlarımızı zorlayıp, 6 Nisan’dan itibaren, veri tabanımıza kayıtlı, ihtiyaç sahibi, işini kaybeden 40 bin aileye 400’er lira yatıracağız. Herkesin elini taşın altına koyma zamanı” sözleriyle ilan etti.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı