Ekonomi

Raylı Ulaşım Sistemlerine Kardemir’den Yeni Ürün: Tamamı İthalat ile Karşılanan Yeni Ürünlerin Satışı Başladı!

Raylı ulaşım sistemine yaptığı yatırımın meyvelerini toplamaya başlayan Kardemir yeni ürününü ticari pazara sundu. Şirket tamamı ithalatla karşılanan R260 ve R220 kaliteye sahip 60 R1 ve 60 R2 raylarını üreterek ekonomiye önemli bir katkı sağladı. Detaylar haberimizde…

Kardemir raylı sistemlere yaptığı ciddi yatırımların karşılığını almaya başladı! Tamamı ithalatla karşılanan R260 ve R220 kaliteye sahip 60 R1 ve 60 R2 raylarını üretmeyi başaran şirket ürünleri ticari pazara sundu. Kent içi hafif raylı sistemlerde kullanılan bu rayların tamamı ithal edilirken artık Kardemir bünyesinde üretilebilecek. Şirket konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Şirketimiz, özellikle kent içi hafif raylı sistemlerde kullanılan ve tamamı ithalatla karşılanan R260 ve R220 kalite 60 R1 ve 60 R2 rayları da üreterek ticari pazara sunmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Kardemir Avrupa’da Birkaç Üretici Arasına Girmeyi Başardı!

Raylı sistemlere son yıllarda yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Kardemir ray üretim sistemlerini geliştirmeye devam ediyor. Yaptığı çalışmalar sonucunda ray üretim tesislerini, yüzey sertleştirme işlemleri yapabilen yeni sistemlerle geliştirerek kendisini Avrupa’da sayılı şirketler arasına sokacak önemli bir adım attı. Şirket yaptığı açıklamada: “Şirketimiz, karşılıklı işletilebilirlik standardı sertifikasıyla raylı sistemler sektöründe en önemli otoritelerinden biri olan Alman Devlet Demiryolları Deutsche Bahn tarafından verilen ve Avrupa’da sadece birkaç ray üreticisinde bulunan HPQ belgesine de sahiptir.” ifadeleri kullandı.

Kent İçi Raylı Sistem Projelerinde Tek Yerli Kaynak 

Demiryolu tekeri ardından hafif raylı sistemlere yönelik geliştirdiği çözümler ile tek yerli ray üreticisi konumunda bulunan Kardemir, açıklaması ile bu konuya dikkat çekerek: “Şirketimiz üretim portföyüne eklediği yeni ray tip ve kaliteleri özellikle İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Konya, Kayseri, Eskişehir, Adana, Gaziantep, Antalya, Samsun ve Kocaeli’de hizmet veren kent içi raylı ulaşım sistemlerinde kullanılabilecek. Kent içi raylı sistem projelerini uygulamaya hazırlanan diğer belediyelerimiz için de tek yerli kaynak olacaktır.” ifadelerini kullandı.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı