Türkiye İstatistik Kurumu’nun enflasyon rakamlarını açıklaması sonrasında kurumdan bir randevu talep eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine randevu verilmediğini duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruda, kuruma saat 11.00'da ziyarette bulunacağı bilgisini paylaştı. 

Kemal Kılıçdaroğlu-2

TÜİK BİNASI, KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA KAPILARINI KAPATTI!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, TÜİK binasının önüne gitti fakat kendileri randevuları olmadığı gerekçesiyle içeri alınmadı. TÜİK'in önünde basın açıklaması yapan Kılıçdaroğlu, TÜİK, bir devlet kurumu olmaktan çıktığını ve kurumun tamamen bir saray kurumu haline döndüğünü söyledi. Açıklanan enflasyon rakamlarının inandırıcı olmadığını savunan Kılıçdaroğlu, içeri alınmadıklarını gösteren bu tablonun Türkiye’nin nereye geldiğini gösterdiğini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu-1

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, ise, TÜİK binasının kapısı önünde bekleyen görevlilere, internet sayfasında vatandaşların bilgi talebinde bulunabilmeleri için merkez teşkilatına gelebileceklerinin yazdığını ve bu kapsamda da halk adına bilgi almak için içeri girme taleplerinin olduğunu söylerken güvenlik görevlileri 'randevuları olmadığını' belirterek onları içeri alınamayacakları yanıtını verdiler.