Medya

Ramo dizisi başrol oyuncusu Murat Yıldırım kimdir? Murat Yıldırım Ramo'da hangi karakteri canlandıracak?

Ramo dizisi başrol oyuncusu Murat Yıldırım Konya doğumlu. 13 Nisan 1979’da Konya’da doğan ünlü oyuncu 20 senedir sinema ve dizi sektöründe oyuncu olarak rol alıyor. Ayrıca pek çok programda sunucu olarak da görev aldı. 2008 – 2014 yılları arasında Burçin Terzioğlu ile evlenen Murat Yıldırım, 6 sene evli kaldıktan sonra ayrıldı. 2016 yılında da İmane Elbani ile evlendi.

Murat Yıldırım aslen Mardinlidir. Yıldız Teknik Üniversitesinin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan ünlü oyuncu bir süre amatör tiyatrocu olarak görev almıştır. 2003 yapımı Ölümsüz Aşk dizisinde profesyonel bir oyunculuk deneyimi yaşayan Yıldlrım, 2006 yılında ‘Fırtına’ dizisiyle üne kavuşmuştur. Fırtına dizisinde Tuba Büyüküstün ile baş rolü paylaşan yıldırım ayrıca Asi dizisiyle de büyük ses getirdi.

2016 yılına gelindiğinde ‘Gecenin Kraliçesi’ isimli dizide rol alan Yıldırım, 2017 yılından beri de ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında sunucu olarak görev alıyor. Sinema filmleriyle de karşımıza çıkan Murat Yıldırım, Ayla, Sonsuz Aşk, İlk Öpücük ve Kocan Kadar Konuş filmlerinde yer almıştır.

Murat Yıldırım Ramo’da Hangi Karakteri Oynuyor?

Ramo ailesiyle beraber mazot kaçakçılığı yapmaktadır. Adana’nın Taşkapı mahallesinin lideri olan Ramazan karakterine hayat veren Yıldırım rolü gereği kendi işini yapmaya karar verir. Avukat Sibel’in ailesiyle Ramo’nun ailesi de çok eski zaman önce yaşanan bir kavga nedeniyle husumetlidir. Ramo’nun yaşı ilerlemiştir ve hala evlenmemiştir. Çünkü Sibel’i sevmektedir. Tam bir Çukurovalı olan Ramo aslında çiçek gibi bir adamdır. Ancak yeri geldiği zaman sevdiği için elini kana bulaştırır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı