Bankalarla çalışanlar için kredi ve kredi kartı ödemeleri zaman zaman büyük sorun haline gelebiliyor. Bu durumda farklı bankalar üzerinden kredi almış ya da kredi kartı kullanan vatandaşlar için ödeme yapmak sanıldığı kadar kolay olmuyor. Hesapların karışması ve ödemelerin aksaması bankalarla yapılan çalışma sürecini riske atıyor. 

Borçlarını tek bir çatı altında toplayarak ödeme yapmak ve daha rahat hareket etmek isteyen vatandaşlar için tek bir banka üzerinden çekilen borç kapatma kredisi ile birlikte tek bir ödeme kanalı planlamak mümkün olacaktır. Uygun faizli olarak borç kapatma kredisi veren bankaların arada meydana gelen rekabet nedeniyle sayısının devamlı olarak arttığı biliniyor. 

QNB FİNANSBANK DÜŞÜK FAİZLİ 382 LİRA TAKSİTLİ KREDİ VERİYOR

3-8

Borç kredisi kampanyası düzenleyen bankalar arasında son dönemlerde kampanyalarla birlikte ismini sıklıkla duyuran QNB Finansbank bulunuyor. Bankalar arasında en uygun faiz oranını vermek ve kolay ödeme yöntemleri sunmak için harekete geçtiği öğrenildi. 

Vatandaşların borçlarını tek bir çatı altında toplayabilmeleri için banka faiz oranını yüzde 1.54 olarak belirlendi. Kampanya dahilinde borç kapatma kredisi 10 bin liraya kadar kullandırılacak. Sadece borçların ödenmesine yönelik bir sistem geliştirlirken aylık taksit tutarı ise 36 ay vadeli olmak üzere 382 lira olacak. 

BORÇ KAPATMA KREDİSİ NASIL ÇEKİLİR?

Borç kapatma kredisi alabilmek için kredi notunun banka tarafından olumlu anlamda değerlendirilmesi gerekiyor. Bireysel olarak bankaların sundukları kredi vadeleri 30 aydan 60 aya kadar değişiklik gösteriliyor. Kredi sicili temiz olan vatandaşlar icralık ya da avukatlık olmadıkları takdirde borç kapatma kredisi kullanabilecekler. 

Borç kapatma kredisi için bankadan resmi gelir tablosunun incelemesi istenir. Konut kredisi en yüksek vade seçeneğine sahip olan kredi olmakla birlikte diğer kredilerin vade seçenekleri en fazla 36 ay olarak belirlenmiştir. Şartları tamamlayan vatandaşlar borç kapatma kredisine anında başvuru yapabilir ve hızlı bir dönüş alabilirler.