Putin'den Ermenistan'ı Şok Eden Son Dakika Açıklaması! Rusya Karabağ Tavrını Net Şekilde İlan Etti!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ermenistan ile Azerbaycan arasında Karabağ'da devam eden savaş ile alakalı olarak Rusya'nın alacağı pozisyon hakkında açıklamalarda bulundu. Putin, Rus medyasına vermiş olduğu demeçte Rusya'nın Ermenistan'ı korumak gibi bir görevi olmadığını söyledi.

Putin'den Ermenistan'ı Şok Eden Son Dakika Açıklaması! Rusya Karabağ Tavrını Net Şekilde İlan Etti!
07 Ekim 2020 - 12:45

Dünyada tüm gözler Azerbaycan ile Ermenistan arasında Karabağ'da gerçekleşen çatışmalara çevrildi. Azerbaycan ordusunun Ermenistan ordusunu aciz duruma düşürmesinin ardından daha önce olduğu gibi Ermenistan savaşta Rusya'dan destek istedi. Ancak Rusya bugüne kadar tavrını net şekilde ortaya koymadı.

PUTİN'DEN ATEŞKES ÇAĞRISI!

Bugün ise Ermenistan'ın Rusya'dan destek istemesi ile alakalı olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin açıklamalarda bulundu. Putin Rus medyasına vermiş olduğu demeçte, “Dağlık Karabağ'da bir trajedi yaşanıyor. Buna bir an önce taraflar son vermelidir.” dedi.RUSYA'NIN ERMENİSTAN'I KORUMA GÖREVİ YOK!

Açıklamalarını sürdüren Putin, “Biz Rusya olarak Karabağ'da savaş olmasını istemiyoruz. Ancak bu bizim savaşa dahil olacağımız anlamına gelmemeli. Rusya'nın Ermenistan'ı korumak gibi bir görevi yok. Ayrıca savaş Ermenistan'ın topraklarında gerçekleşmiyor.” ifadelerini kullandı.

ERMENİSTAN KARABAĞ İŞGALİNE SON VERMEYİ DÜŞÜNMEYE BAŞLADI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bu açıklamaları Ermenistan'ın tek güvencesini de ortadan kaldırdı. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Azerbaycan karşısında herhangi bir destek alma ihtimali kalmadı. Paşinyan bu nedenle Azerbaycan'ın Ermenistan işgalindeki toprakları olan Karabağ'dan çekilme tavizini ciddi olarak düşünmeye başladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum