Magazin

Pucca kimdir? Kaç yaşında, nereli? Pucca isminin anlamı nedir?

 “Buryy Soprano” isimli Youtuber Burak Aydoğduoğlu ile herkesin “PUCCA” olarak tanıdığı sosyal medya fenomeni Pınar Karagöz hakkında “uyuşturucu özendirme” suçundan dolayı yargılandıkları davada karar verildi. Sosyal medyada ismi herkes tarafından bilinse de bilmeyen ve tanımayanlar Pucca kimdir? Kaç yaşında, nereli? Pucca isminin anlamını merak etmeye başladı. Peki ,Pucca kimdir? Kaç yaşında, nereli? Pucca isminin anlamı nedir? sorularının cevapları haberimizin detayında…

“Mary Jane” isimli şarkısındaki ifadeler gerekçesiyle  “Buryy Soprano” isimli Youtuber Burak Aydoğduoğlu ile herkesin “PUCCA” olarak tanıdığı sosyal medya fenomeni Pınar Karagöz hakkında “uyuşturucuya özendirme” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandıkları davanın 2. duruşmasında karar verildi.

Pınar Karagöz ve Burak Aydoğduoğlu, Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katılmazken, Karagöz’ün avukatı Ali Furkan Tatlı ile Aydoğduoğlu’nun avukatı Gülşen Orman Çakar hazır bulundu.

SUÇUN UNSURLARININ OLUŞMADIĞI

11 yaşından beri rap müzik yapan Burak Aydoğduoğlu’nun avukatı Gülşen Orman Çakar, “Musiki eseri sahipleri grubu meslek birliğine üyedir. Dosyaya sunduğumuz evraklar göz önüne alındığında suçun unsurlarının oluşmadığı görülecektir. Olayda teşvik ve özendirme yoktur” diyerek müvekkilinin beraatini istedi.

BERAATİNİ İSTEDİ

Herkesin “PUCCA” olarak tanıdığı sosyal medya fenomeni Pınar Karagöz’ün avukatı Ali Furkan Tatlı ise, “Suç işleme kastı yoktur. Hatta müvekkilimin tweetlerinde uyuşturucuya karşı olduğu da görülmektedir. İfade özgürlüğü kapsamında müvekkilimin kişisel hakları zedelenmektedir. Müvekkilimin beraatini isteriz” ifadelerini kullandı.

AYNI SUÇTAN YARGILANDIĞI İÇİN REDDEDİLDİ

Mahkeme hakimi, herkesin “PUCCA” olarak tanıdığı sanık Pınar Karagöz’ü, “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca Karagöz’ün günlüğü 20 liradan 3 bin 333 gün toplamda 66 bin 660 lira adli para cezası ödemesine karar verdi. İzmir 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde sanık Burak Aydoğduoğlu hakkında aynı eylem açısından görülen bir dava bulunduğu gerekçesiyle reddine hükmetti. İstinaf Mahkemesi ve Yargıtay’ın cezayı onaması halinde Pucca adıyla tanınan Pınar Karagöz cezaevine girecek.

PUCCA KİMDİR? KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Pucca’nın asıl ismi Selen Pınar Işık. 3 Haziran 1987 İzmir Karşıyaka doğumlu. Karşıyaka Kız Lisesi’nden mezun olan Pucca Üniversiteyi Ankarada okudu. Önce Radyo Televizyon Sinema ardından da Gazetecilik’le iki üniversite bitirdi.

KİTAPLARI

Küçük Aptalın Büyük Dünyası
Ve Geri Kalan Her şey
Allah Beni Böyle Yaratmış
Ay Hadi İnşallah
Şimdi Biz Neyiz?

Küçük Aptalın Büyük Dünyası adlı kitabı film oldu.,’Hadi İnşallah’ isimli sinema filmin yönetmenliğini Ali Taner Baltacı’nın yaptı. Pucca’yı Büşra Pekin, Pucca’nın sevgilisi Pekmez’i ise, Murat Boz oynadı.

PUCCA İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Koreli bir çizgi film kahramanının adı Pucca. Kahraman kör ve sağır küçük bir kız ve sevgilisini öpebilmek için sürekli peşinden koşuyor. Ilginç bir konuya sahip bu çizgi filmin karakterinin oyuncağı, arkadaşı tarafından bir gün Selen Işıklı’a hediye ediliyor. Ve o günden bu yana bu takma ismi olarak kullanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı