Gündem

PUBG Lite Hataları! PUBG Lite Directx Hatası Çözümü

PUBG Lite Türkiye’de aktif bir şekilde oynanmaya başlasa da bazı oyuncular sorunlar yaşamaya devam ediyor. Ekran kartından kaynaklanan sorunlar ve DirectX hatası alanlar oyuna girmekte sorun yaşıyor.

23 Mayıs tarihinden itibaren oyun Türkiye’de ücretsiz olarak oynanmaya başlanmıştı. msvcp140.dll, bazıları DirectX’le ilgili sorunlar yaşadı. Söz konusu olan problemler ile alakalı bazı çözümleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bu sorunu yaşıyorsanız Microsoft Visual C Studio 2015 yükleyerek tekrar deneyin. Oyunu kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar giriş yapmayı deneyin.

1. Global Shader ya da Cooked Content Hatası

PUBG LITE çalışmak için DirectX 11’e ihtiyaç duyar ve eğer aşağıdaki gibi bir hata alıyorsanız, lütfen DirectX’i güncellediğinizden emin olun.

2. “DX11 feature level 10.0 is required to run the engine”

Eğer aşağıdaki hatayı alıyorsanız, ekran/grafik kartınız Directx11’i desteklemiyordur. Bu yüzden oyuna giriş yapamıyor olacaksınız.

3. Fatal Error (Assertion Failed)

Eğer aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyorsanız, ekran kartınız büyük bir ihtimalle çok ısınmış ya da fanı tozlanmış olabilir. Bu sorunları gidermenize rağmen problem devam ediyorsa, ekran kartı sürücüsünü kaldırmanızı ve yeniden yüklemenizi tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı