Vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarına yönelik çeşitli kampanya haberleri gelmeye devam etmektedir. Bunlardan bir yenisi PTT tarafından bir son dakika haberiyle duyuruldu. PTT herhangi bir şart aramadan 3.000, 6.000, 9.000 ve 12.000 TL’ye kadar nakit verilebileceğini açıkladı. Bununla birlikte uygulanacak olan faiz oranları ve başvuru koşulları belirtilmektedir.

 Yaşamış olduğumuz pandemi süreci nedeniyle vatandaşlar acil nakit konusunda desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Bu konuda PTT yaptığı kampanyalarla bir adım öne çıkmaktadır. İhtiyaç kredisi almak isteyen ya da kampanyalardan faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri PTT aracılılığıyla çeşitli imkânlardan yararlanabilmektedir. Uyguladıkları faiz oranları ve ödeme koşulları ile de yine PTT vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması konusunda dikkatleri çekmektedir.

 PTT en son yapmış olduğu duyuru ile birlikte 3.000, 6.000, 9.000 ve 12.000 TL limitleriyle başvuran kişilere kredi verebileceğini açıklamaktadır. Verilecek olan bu kredilerde herhangi bir koşul ya da kefil aranmamaktadır. Ödeme imkânları, faiz oranları gibi konularda diğer bankalar arasında bir adım önde olan PTT tercih edilme oranını günden güne artırmaktadır. PTT ihtiyaç sahiplerine kredilerde daha önce sunulmamış oranlar sunarak tercih edilmesine bir katkıda daha bulunmaktadır. 3.000, 6.000, 9.000 ve 12.000 TL limitli verilen kredilerde başvuru sahiplerinden herhangi bir şart veya kefil aranmamaktadır. Başvuran herkes anında bu ihtiyaç kredisinden yararlanabilmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların TC kimlik numaralarıyla PTT şubelerine gitmeleri yeterli olmaktadır.

pttden-nakit-ihtiyacina-kredi-herhangi-bir-kosul-aramadan-aninda-nakit

 PTT tarafından sunulan kredi kampanyasından vatandaşlar 3.000, 6.000, 9.000 ve 12.000 TL limiti ile yaralanabilmektedir. Bu kampanyadan yaralanmak isteyen kişiler istedikleri limit miktarından %2.59 faiz oranı ve 36 ay vade imkanıyla yararlanabilmektedirler.

 PTT’ye Acil Nakit İhtiyacı İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

 PTT acil ihtiyaç kredileri kapsamında vatandaşların en çok tercih ettiği kurumlar arasında yerini almaktadır. Sunmuş olduğu geri ödeme imkanları ve faiz oranları vatandaşlara büyük ölçüde kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kapsamda PTT ve Aktif bank ortak iş birliği içerisinde bulunmaktadırlar. PTT kredi kullanmak isteyenlere 36 ay vade imkanı ile 80.000 TL’ye varan kredi sunmaktadır. Bu krediyi almak isteyenler PTT şubelerine giderek başvuru yapabilmektedirler. Kişiler TC kimlik numarası ile en yakın PTT şubelerinden kredi başvurularını gerçekleştirebilmektedirler.