Yeni yılın gelmesiyle birlikte daha yılın ilk gününden itibaren birçok ürüne zam yapıldı. Özellikle temel gıda ürünlerinde yapılan zamlar nedeniyle vatandaşlar geçilmekte güçlük çekiyor. Alım gücü giderek düşen vatandaşlar nakit para ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yeni yollar ve yöntemler aramaya devam ediyor. 2022 yılının ilk haftasından itibaren PTT yeni bir duyuru yayınlayarak vatandaşların nakit ihtiyaçlarını karşılayacağını açıkladı. PTT yeni kredi kampanyası sayesinde acil nakit para ihtiyacı olan vatandaşlar Kredi notuna bakılmadan diledikleri kadar ihtiyaç kredisi alabilecek. Üstelik de PTT'nin kredi kampanyası düşük faizli olarak başladı.

pttden-duyuru-yapildi-nakit-odeme-verilecek-basvurularda-kredi-notuna-bakilmayacak-2

NAKİT İHTİYAÇLARINIZA CEVAP PTT'DEN

Özellikle Aralık ayında döviz kurlarında yaşanan hareketlilik, aynı zamanda birçok ürüne yapılan zamlar sonrasında vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılamakta bile güçlük çekmeye başladı. Ekonomik anlamda zorluk çeken ve Alım gücü giderek düşen vatandaşlar da çareyi Kredi kullanmakta buluyor. Geçtiğimiz yıl yaptığı kredi kampanyaları ile Adından söz ettiren PTT, 2022 yılında da yeni Kredi paketi ne duyurdu ve vatandaşlara el uzattı. Yani vatandaşlar Bu Yıl Özel bankaların sunduğu yüksek faizli kredileri kullanmak yerine PTT'den düşük faizli kredi alacak.

PTT KREDİ BAŞVURULARI BAŞLADI

PTT’nin Yeni dönemde sunacağı kredi için araştırmalar devam ediyor. Bu sabah saatlerinde yapılan açıklamada ise vatandaşların kredi notuna bakılmaksızın başvuru yapabileceği duyuruldu. Ancak vatandaşların kredi sicilinin başvuru için uygun olması gerekiyor. Yani kredi kullanımı sırasında geri ödeme ile ilgili bir problem yaşanmaması önemli. Fakat kredi notu nedeniyle diğer bankalarla problem yaşayan vatandaşlar da PTT’den kredi kullanabiliyor. Öncelik vatandaşların çalışıyor olması. Yani krediyi geri ödeyecek gücü bulunan çalışan vatandaşlar Kredi başvurusunda bulunabiliyor.

pttden-duyuru-yapildi-nakit-odeme-verilecek-basvurularda-kredi-notuna-bakilmayacak

PTT KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yeni dönemde PTT tarafından sunulacak olan kredi için başvuru işlemlerini nasıl yapılacağı da merak konusu oldu. PTT, koşulsuz şartsız kredi kampanyası kapsamında başvuruları şubelerinden kabul ediyor. PTT kredi başvurusu için şubelere giderek danışmadan bilgi alabilir aynı zamanda başvuru işlemlerini müşteri temsilcileri aracılığı ile edip tamamlayabilirsiniz. Sadece T.C. kimlik kartı ile şubeye gitmek ve kredi başvurusu yapmak istediğinizi söylemek yeterli oluyor. PTT kredi tutarına ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı. Yani vatandaşların gelir durumuna göre maaşlarına orantılı olarak Kredi verileceği düşünülüyor. Başvuru yapmak isteyenlerin en yakın PTT şubesinden bilgi alabileceği öğrenildi.