Ptt yapmış olduğu kampanyalar ile birlikte vatandaşları 40.000 TL'ye kadar kredi onayı vereceğini açıkladı. Ptt üzerinden 40.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kullanacak olan vatandaşlar, belirli şartlar dahilinde hemen kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan krediye hemen aynı gün içinde kullanabilir. 

Ptt, resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu duyuru ile birlikte vatandaşlara 40.000 TL'ye kadar kredi onayı vereceği için bazı şartlar istiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşından büyük olan herkez PTT ve aktifbank yapmış olduğu bu kampanyaya katılarak, artık banka şubelerine gitmeden PTT üzerinden ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Ptt üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için SMS atabilir veya banka şubelerine giderek buradan da işlem yaparak, kredi var kusun da bulunabilirsiniz. 

SMS ile Başvuru Nasıl Yapılacak?

Ptt üzerinden SMS ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, banka şubesine gitmeden işlem yapacak olan kişiler cep telefonlarının mesaj kısmına girerek kredi yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numarasını yazarak bu mesajı: 50 30 numarasına gönderebilir. 

ptt-uzerinden-basvuru-yapan-tc-vatandaslari-artik-banka-olmadan-da-nakit-kredi-alacak-40000-tly

Ptt üzerinden emekli maaşı olan kişiler ise SMS atmak istiyorlarsa, 80000 TL'ye kadar kredi kullanabilmek için PTT yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numarasını yazarak bu mesajı, 5030 numarasına göndermesi gerekiyor. 

Her iki türlü de yapmış olduğunuz başvuru sonrasında banka sizlere 5 dakika içerisinde sonuç verecek ve onaylanan tutarın nekadar olduğunu, mesajda, göreceksiniz. Onaylanan tutar kadar kredi hesabınıza yatacak ve sizlerde istediğiniz zaman bu krediyi 36 ay vadeli olarak kullanacaksınız.