PTT Tarafından Vatandaşlara SMS ile 45 Bin TL Destek Veriliyor! Nakit sıkıntısı çeken vatandaşların derin bir nefes almasını öngören PTT tarafından 45 bin TL tutarında bir nakit destek sağlıyor. SMS ile başvurular yapılmasından sonra şubelerden destek sağlanacak.

Gelir düzeyinde sıkıntı yaşayarak ihtiyaçlarına yetişmekte zorlanan vatandaşlara ekonomik açıdan rahatlatıcı kampanyalar bankalar tarafından sunulmaya devam ediliyor. PTT ihtiyaç kredisi ile birlikte ekonomik açıdan sıkıntı içinde olan vatandaşların imdadına yetişiyor. Mevcut kredi imkanlarından faydalanmak için gerekli olan bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

PTT İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

18 yaş üzerinde olan ve 80 yaş altında kalmış tüm vatandaşlar PTT ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilmektedir.

80 yaşını doldurmuş ve üzerinde olan vatandaşların yaptığı başvurular otomatik şekilde reddedilmektedir.

ptt-tarafindan-vatandaslara-sms-ile-45-bin-tl-destek-veriliyor1

PTT aracılığı ile emeklilik hak sahibi olan ya da PTT çalışma hayatına devam eden vatandaşlarda PTT İhtiyaç Kredisine başvuruda bulunabiliyor.

Kredi başvuruları ise SMS ve PTT şubelerinden bizzat şekilde yapılmaktadır.

PTT İhtiyaç Kredisi başvurusunda bulunacakların emekli sicilleri bakımından haciz ya da icra gibi olumsuzluklarının bulunmaması gerekir.

Krediden faydalanmak isteyen emeklilerinde kredi notu onay sürecinde büyük rol üstlenmektedir. Kredi notunda düşüklük olan vatandaşların onay alamama sonucu ile karşılaşabilmektedir.

Emekli olan vatandaşların PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yapması halinde maaşlarını PTT üzerinden alma şartı aranıyor. Bankadan maaş almaya devam eden emekliler ise maaşlarını PTT’ye taşıması gerekiyor.

SMS ile PTT İhtiyaç Kredisi Başvurusu

PTT ihtiyaç kredisine SMS ile başvuruda bulunmak için cep telefonunda mesaj kısmına geldikten sonra PTT yazıp bir boşluk bırakıp ardından T.C. kimlik numarasının da yazılarak 3050’ye SMS gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilen mesaj sonrasında incelemeler PTT tarafından yapılmaktadır. Sonuçlar ise yine SMS kanalı ile olumlu ya da olumsuz fark etmeksizin gönderilmektedir.

SMS ile başvuruda bulunmak istemeyen vatandaşlar ise PTT şubelerine bizzat gitmesi sonrasında gerçekleştirebilmektedir. Kredi başvurusu yapılması bakımından şube personelince sizlerden form doldurmanız talep edilecektir. Formun eksiksiz şekilde doldurulmasından sonra nüfus cüzdanınızın gösterilmesi ile birlikte işlemler tamamlanabilmektedir. Tüm onaylar PTT genel müdürlüğü tarafından onay süreci altına alınmaktadır. Kredi notu yüksek ve bankalar ile problemi olmayan tüm vatandaşlar sorunsuz krediyi alabilmektedir.