Kredi başvurusu banka şubeleri tarafındna uzun prosedürlerin tamamlanması üzerine gerçekleştiriliyor. Bu süreçte evde oturarak kredi onayı almak ve hesaba anında havale yapılması pek çok vatandaşın araştırdığı ve denemek istediği bir yöntem olarak ifade ediliyor. 

Bankalarda uzun prosedürleri beklemek istemeyen, birden fazla evrak ile uğraşmak istemeyenlern imdadına PTT koştu. PTT aracılığı ile düzenlenen yeni bir kredi kampanyası pek çok vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Kampanyanın 1 Temmuz 2021 tarihinde resmen duyurulduğu ve başladığı öğrenildi. 

PTT ÇİFTÇİYE 25 BİN LİRAYA VARAN KREDİ VERİYOR!

3-17

Üreticiyi rahatlatmak için uygun şartlarda verilecek kredi ile birlikte vatandaşın ekonomik sıkıntılar içerisinde nakite daha hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için bu durumun bir fırsat olabileceği belirlendi. 

25 bin liraya varan kredi çiftçinin nakit ihtiyacına uygun olarak belirlenecek. Yeni kredi detayının daha çok geliştirilmesi ve üreticiye daha faydalı hale getirilmesi için üzerinde de çalışmaların yapıldığı belirlendi. Mobil onaylı olarak yürütülen süreçte PTT önünde uzun kredi başvurusu için kuyrukların oluşmasına gerek kalmayacak. 

BİR SAATTE KREDİ ONAYI CEPTE!

PTT'nin aracılık ettiği bu kredi süreci içerisinde kredi limiti 25 bin liraya kadar çıkarıldı. Korbis aracılığı ile başvuruların gerçekleştirileceği belirlendi. PTT aracılığı ile açılmış olan hesaplara anında ödemeler yapılacak. Kredi başvurusu yapıldığı anda birkaç dakika içerisinde onaylanıp bir saat içerisinde de açılan ortak hesaba para aktarımının gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. 

Hazırlana kredi kampanyası ilk etapta sadeceçiftçiye verilecek. Ardından kooperatiflerin ortak süreçteki hizmet verimini artırmak için dijital dönüşüm çalışmalarına da ağırlık verilmesi bekleniyor. Teknolojinin tarımda kullanılması ve üretimin geliştirilmesi için çiftçinin maddi açıdan da her daim desteklenmesi planlandığı için KORBİS uygulamasının hayata geçirildiği belirlendi. Çiftçi evinde otururken telefonları üzerinden kredi başvurusu yapıp parayı alabilecekler.