PTT Emekli Olan Vatandaşlara 3000 TL Ödeme Yapacak. PTT'den emekli maaşı alan vatandaşlar, yeni kampanyayla birlikte müjdeli haber aldı. PTT'den emekli maaşı alan emekliler en az 3 bin lira ödeme alabilecekleri haberini aldı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, PTT üzerinden emekli maaşı alan vatandaşlara 36 aya kadar asgari nakit kredi sağlanacak. PTT'den kredi alan vatandaşlar Aktif Bank ile işlem yapabilecek.

Emekli bir vatandaşın kullanabileceği azami kredi tutarı 80.000 lira olmakla beraber, vadeyi 36 aya ertelemeyi tercih edebilmektedir ve peşinat 90 güne kadar ertelenebilir. Eğer emekliler 80.000 liraya kadar ihtiyaç kredisi kullanıyorsa, tek bir yerden ödemesi kolay emeklilik kredisi kullanabilir, başka bir bankadaki kredi kartı ve kredi kartı borçlarını dilediği zaman kapatabilir.

Unutmayın: Ptt Aktif Bank aracılığıyla emeklilik kredisi başvurusunda bulunan kişilere yaş sınırı uygulanmaktadır. Bu kısıtlama 80 yaş olarak kabul edilmiştir.

Bu yaşı geçen kişiler için kredi hizmeti sunulmamaktadır. Bununla birlikte kişi 80 yaşından fazla olan kredi türünden de yararlanamaz. Yani kişi 78 yaşında ise ve 3 yıllık bir kredi almak istiyorsa, bu mümkün olmayacaktır. En fazla 2 yıllık kredi vadesinden yararlanabilir. Fakat kampanya koşulları piyasalara bağlı olarak belli sürelerde elbette değişim gösterebilmektedir.

PTT Emekli Kredisi İçin Şartlar Nelerdir ve Nasıl Başvuru yapılır?

ptt-emekli-olan-vatandaslara-3000-tl-odeme-yapacak1

PTT üzerinden emekli maaşı üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, hemen en yakın PTT şubesine giderek başvuru formunu doldurabilir. Banka, emeklilik aylığınızla birlikte alacağınız ihtiyaç kredisinde 5 dakikadan daha kısa bir sürede PTT üzerinden size sonuç verecektir. Kredi notunuz düşük olsa bile endişelenmeyin. Bu bankadan kredi onayı alabilmektesiniz.

Kredi kullanmak isteyen vatandaşlar banka şubelerine gidebilir veya vakitleri yok ise bankanın SMS kredi hizmetini kullanarak da alışveriş yapabilir ve kendilerine en uygun kredi başvurusunda bulunabilirler. SMS veya PTT ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız TC Kimlik numaranızı yazıp sadece bir boşluk bırakarak 3050'ye bu mesajı gönderin. 5 dakika gibi kısa bir sürede kredi kararı alabilir ve onaylı kredi hakkını kullanabilirsiniz.