Ekonomi

PTT duyurusu: 40.000 TL için son şans verildi! Emekliye verilecek

PTT üzerinden emeklilik hesabı üzerinden kredi kullanacak kişilere 40000 TL’ye kadar ödeme yapılacağı bildirildi. Bu duyuruda Ptt, emekli vatandaşları üzmeden 40000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi vereceğini duyurdu.

Emekli vatandaşlar için başlatılan bu kampanyaya katılmak isteyenlerin emekli maaşını PTT üzerinden alması şart koşuluyor. Emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız, PTT ile Aktif Bank arasında 40000 TL’ye kadar olan bu kredi kampanyasına da katılabilir ve sonuç olarak aynı gün içinde hesabınıza ödeme alabilirsiniz.

Emekli maaşınızı ilk kez PTT’ye aktardıysanız, transfer işleminin ardından maaşınızı bankadan çektikten sonra başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Emeklilik hesabınız üzerinden başvurunuzu yaptıktan sonra 5 dakika içerisinde sonuç alacaksınız ve onaylanan tutarı aynı gün içerisinde hesabınıza yatırabileceksiniz.

Ptt ile başvurmak isterseniz PTT yazıp bir boşluk bırakarak TC Kimlik numaramızı 30 50’ye gönderebilirsiniz. Ayrıca en yakın PTT şubesine giderek işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve nakit kullanabilirsiniz. Ptt şubelerine giderek işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar 3050 numarasına gönderilen bu mesajın ardından hemen işlem yapabilirler. Nakit ihtiyacınız olması durumunda PTT şubelerine giderek işlemlerini gerçekleştirecek kişiler kredi onayı alamazlarsa 30 gün içinde tekrar başvuruda bulunabilirler. Kampanya detaylarını ve banka kredisi koşulları ile ilgili bilgileri resmi web sitelerinden öğrenebilir, ayrıca web sitesindeki başvuru formunu doldurarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.