Banka malı kullanabilmeniz için kredi notunuzun olması gerekmektedir. Bu puan sistemi, diğer bankada ödeme yapma kapasitenize göre hesaplanır. Diğer bankadaki kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında öderseniz kredi notunuz mükemmel olacaktır. Kredi notu iyi olan vatandaşlar, bankalardan diledikleri zaman ve istedikleri oranda borç para alabilirler.

PTT Vatandaşlara Önce Müjdeyi Sonra Krediyi Verdi!

Kredi notu mükemmel olan vatandaşlar, kurumlar tarafından getirilen kısıtlamalara tabi olmak kaydıyla diledikleri zaman kredi kullanabilecekler. Kredi notunuz düşükse bankalar sizi kabul etmeyecektir. Bazı bankalar, kredisi kötü olan kişilere kredi vermek için kampanya yapmayı amaçlar. PTT işbirliği ile sunulan Aktif Bank da bu bankalardan biridir. Kredi notu düşük olan vatandaşlar, yasal statüleri yoksa PTT veya Aktifbank'tan 50.000 TL kredi kullanacak.

PTT 50.000 TL Kredi Başvurusu Nedir?

PTT üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan vatandaşlar, çalışıp çalışmamalarına veya emekli olmalarına bağlı olarak çeşitli kredi seçenekleri arasından tercih yapabilirler. PTT'nin emeklilere emekli maaşı bağlaması gerekiyor. PTT'den emekli olan ve kredi notu düşük olduğu için bankalardan kredi alamayan emekliler, kendilerine en yakın PTT şubesinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler. PTT gişelerinden kredi başvurusu yapılabilmektedir.

ptt-duyurdu-bankalara-kredi-basvurusu-yapamayan-veya-ret-cevabi-alanlara-50-bin-tl-odenecek

Unutmayalım ki PTT üzerinden ihtiyaç kredisi kullananlar emekli olduklarında 36 ay vade ve kredi notuna göre faiz alacaklar. Kredi notunuz düşükse banka size yüksek faizli kredi verir. Genellikle PTT kredisi olarak bilinen emeklilik kredileri 80 yaş altı emeklilere sunulmaktadır. Emekli yüksek hayat sigortası da 80 yaş üzeri kişiler tarafından satın alınabilir.

Aktif Bank ile PTT üzerinden 3050'ye kısa mesaj göndererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Cep telefonunuzun mesaj kısmına kredinizi girin ve bir boşluk bırakın. Kimlik numaranızı 3050'ye kısa mesajla yazın. Mesajı teslim ettikten 10 ila 15 dakika sonra kredi sonucunu alacaksınız. Krediniz onaylanırsa bankanın genel merkezi sizinle iletişime geçecek ve krediyi nasıl harcamayı düşündüğünüzü belirtmeniz istenecektir. PTT kredisi kullanmak istemiyorsanız, evinizde veya iş yerinizde Aktif Bank'tan onaylı krediyi çekebilirsiniz.