Gündem

PTT 2019/1 5 Bin Personel Alımı: Kadrolar, İlan Tarihi, Başvuru İşlemleri 

PTT 2019 yılı 5 bin personel alım ilanı on binlerce aday tarafından merakla bekleniyor. 

TümHaber.com olarak PTT 2019/1 personel alımları ile ilgili adayların merak ettiği tüm konu başlıklarını haberimizde ele aldık. Alımlara ilişkin tüm ayrıntılar sizlerle.

PTT 2019/1 PERSONEL ALIMI KADROLARI

PTT 5 bin personel alımı çeşitli kadrolarda ve bu kadroların farklı branşlarında olacak. İlanlara önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca PTT personel alımlarında adaylardan KPSS şartı talep edilmeyecek.

Buna Göre;

Kurum tarafından önümüzdeki günlerde ilan edilmesi beklenen alım ilanında yer alması muhtemel açık kadrolar ve kadro branşları şu şekilde.

1. Grup Kadro ve Branşlar

* Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk), PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi)

2. Grup Kadro ve Branşlar

Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi (Firma elemanı), Postacı 

3. Grup Kadro ve Branşlar

Elektrik-Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Bilgisayar Teknikeri, Matbaacılık Teknikeri, Harita Teknikeri, Teknik Ressam, Metal İşleri Teknikeri

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

PTT personel alım ilanlarında öncelikle her kadro için geçerli ortak koşulların adaylar tarafından sağlanmasını istiyor. 

Genel başvuru koşullarını sağlayan adayların daha sonra hangi kadro için başvuruda bulunacaksa o kadro için belirlenen başvuru şartlarına haiz olması isteniyor. Alımlarda belirleyici olan koşullar ise kadrolar göre belirlenen öğrenim, deneyim, yaş gibi özel şartlardır.

Türk vatandaşı olmak. 

On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. 

Kamu haklarından yasaklı bulunmamak. 

Askerlikle ilgisi bulunmamak, 

Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. 

Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak. 

Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak.

İLAN TARİHİ NE ZAMAN?

PTT 5 bin personel alımı için ilan henüz yayımlanmadı. Ancak Tumhaber.com olarak yapmış olduğumuz değerlendirmelerimizde alımların Haziran döneminde ilan edileceğini öngörüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı