PTT son zamanlarda bankalar ile anlaşma yaparak vatandaşlara Acil durumlarda kullanabilecekleri nakit kredi limitleri hazırlanmaktadır. PTT üzerinden acil ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşlar kredi almak istiyorlarsa PTT şubelerine giderek kimlikleri ile birlikte gelir belgesiz istedikleri zaman kredi başvurusunda bulunabilir. PTT 0.66 faiz oranları ile ihtiyaç kredisini geçen ay yapmıştı.

PTT bu kampanya sonrasında Kredi vermeye devam ediyor ve aktif banka aracılığı ile özellik ve bankalardan kredi notu düşük olan ve kredi onayı alamayan vatandaşlara 36 ay vadeye kadar 40.000 TL kredi imkanı sunuyor.

PTT üzerinden aktif banka aracılığı ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişiler Cep telefonlarından SMS atarak da PTT şubelerine gitmeden kredi kullanabilir. Aktif Bank üzerinden verilecek ve özellikle Kredi notu düşük olan vatandaşların onay alabileceği bu Kredi kampanyasında cep telefonunuzun mesaj kısmına girerek ücretli bir mesaj atmanız gerekli.

PTT aktif Bank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsunuz PTT yazın boşluk bırakın t.c. kimlik numaranızı yazarak 4425 numarasına mesaj ile gönderin. PTT üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan vatandaşlar ilk taksit ödemelerinde 3 ay ertelemeli toplamda 36 ay vadeli olan 40 bin TL'ye kadar verilecek kredi kampanyası için başvuruda bulunmuş olacak. Başvuru sonrasında kredi onayı alan vatandaşlar hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi kullanabilirler. 

da13-1

PTT şubelerine giderek kredi başvurusu yapmak istiyorsanız kimliğiniz ile başvuru yapabiliyorsunuz. PTT şubelerinde bireysel müşteri temsilcisi üzerinden alacağınız ihtiyaç kredisi başvuru formunu eksiksiz doldurarak bu formu kimliğiniz ile birlikte banka yetkilisine verirseniz Kredi girişi yapılacak ve 5 dakika içerisinde ne kadar kredi onayı aldığınızı göreceksiniz.

Emekli olan kişilerde emekli maaşları üzerinden ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Emekli maaşınızı üzerinden alacağınız ihtiyaç kredisi başvurusu PTT üzerinden emekli maaşı almanız durumunda sizlere onay verilmektedir.