Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan,koronavirüs hastalığı ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada , 'Akciğerlerinden gelen sıvıları görseniz korkarsınız ' ifadelerini kullandı.

Sslgın hastalık koronavirüs ile aşılama süreci devam ederken, hastalık yayılmaya ve can almaya devam ediyor. 

Alınan tüm tedbir ve getirilen kısıtlamalara rağmen hastalık hız kesmeden ilerlemeye devam ederken, bir süre önce günlük 1 milyon doza çıkan aşılama sürecide oldukça yavaşladı.

Koronavirüs ilacı yolda

Son olarak konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, koronavirüs hastalığı üzerinde ki etkili ilacın yolda olduğunu ve hastalık üzerinde etkili sonuçlarının kanıtlandığını aktardı. Özkan, her ne kadar ilaca güvensek te yinede koronavirüs aşısının olunması gerektiğine vurgu yaptı.

'Akciğerlerinden gelen sıvıları görseniz korkarsınız '

Yoğun bakımlardaki koronavirüs hastalarına çok üzüldüğünü kaydeden Prof. Dr. Özkan, "Yoğun bakımlarda unutamayacağımız durumlarla karşılaşıyoruz. Aşı olmamış gencecik insanların nefes alamadıklarını görmek çok üzücü. 'Keşke aşı olsaydık' diye pişman olan aile yakınları oluyor. Çaresi varken o çareyi kullanmayıp da böyle bir risk alıp, aşıya inanmayıp, yoğun bakımlarda arkada bıraktıkları çocukları görünce insan çok üzülüyor. Kovid-19 hastalarının akciğerlerinden gelen sıvıların rengini, kıvamını görseniz gerçekten çok korkarsınız, inanamazsınız. Başka hastalığa hiç benzemiyor. Aşı olmamanın sonuçları çok korkunç." ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor! Sosyal Medyada Dezenformasyon Yapan Hesaplara Hapis Cezası Geliyor!