Polis Ve Jandarma Denetime Çıkıyor! İçişleri Bakanlığından Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Ek Genelge!

İçişleri Bakanlığı, bu geceden itibaren iki gün süreyle 31 şehirde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi sebebiyle bir ek genelge yayınlayarak bugün 15:00'dan sonra denetimlerin başlayacağını duyurdu.

Polis Ve Jandarma Denetime Çıkıyor! İçişleri Bakanlığından Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Ek Genelge!
17 Nisan 2020 - 10:48

İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı nedeniyle ek bir genelge yayınlandı. Yeni ek genelgeye göre sokağa çıkma yasağı öncesinde denetimsiz kalabalıkların oluşmaması için jandarma ve polis ekiplerinin uygulama yapacağı belirtildi.

Vatandaşların market, fırın, pazar yeri, büfe ve bunlar gibi yoğun olarak alışveriş yaptıkları işletmeler denetime tabi olunacak. Sosyal mesafe kurallarını ihlal eden işletmeler hakkında cezai işlem yapılacak.

Ayrıca toplu taşıma araçları da denetlenerek vatandaşların maske takıp takmadıkları kontrol edilecek. Bunun yanında toplu taşıma araçlarında yığılma olmasına izin verilmeyecek.

Jandarma ve polis ekipleri saat 21:00'dan sonra kapalı olması gereken market, fırın, büfe ve akaryakıt istasyonu içerisinde yer alan alışveriş bölümlerini kontrol edecekler.

Yapılan kontrollerde sosyal mesafeye ve izolasyona uymayan işletmeler hakkında kanuni işlemler yapılacak. Vatandaşların kalabalık ortamlar oluşturmalarına izin verilmeyecek. Sokağa çıkma yasağının başladığı dakikaye kadar tüm denetimler üst düzeyde tutulacak.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum