Gündem

Polis Akademisi Başkanlığı PÖH ve 2 Bin PAEM Polis Alım İlanı Yayımlandı

Polis olmak isteyenler için Polis Akademisi Başkanlığı PÖH ve PAEM kapsamında polis alımı yapacağını açıkladı. Polis olmak isteyenlerin merakla beklediği ilan Resmi Gazete’de yayımlandı. Polis adayları merakla, PAEM Polis Alım İlanı şartları neler? PÖH alım ilanı şartları neler?  Sorularının cevaplarını aramaya başladı.

PÖH VE KOMİSYER YARDIMCISI ALIM İLANI ŞARTLARI NELER?

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) lisans mezunu komister yardımcısı adayı alınacağı aktarıldı. Bunun yanında Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25. Dönem POMEM Özel Harekat branşında yetiştirilmek 500 Polis Özel Hareket alımı yapılacak.

5 BİN TL MAAŞLA 500 PÖH ALIMI YAPILACAK!

En az lise mezunu adaylar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan metnine göre PÖH olabilecek.

2000 KOMİSER YARDIMCISI ALINACAK!

Polis olmak isteyenlerin yanı sıra ayrıca Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan diğer ilan ise PAEM Komiser Yardımcısı alım ilanı oldu. Bu ilana da komiser yardımcısı olmak isteyenler başvuru yapacak.

2019-2020 eğitim-öğretim yılı için Emniyet mensubu olmayan lisans mezunları arasından 200 kadın, 1800 erkek olmak toplam 2000 kişilik alım olacak. Kurum tarafından yayımlanan duyuruda alımların 2019 yılı KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağı açıklandı.

POLİS ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Polis Akademisi Başkanlığı, Polis Özel Harekat (PÖH) ve Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM) kapsamında komiser yardımcısı alım ilanlarına başvurular henüz başlamadığını ilan etti. Bu iki alım için kurumun internet sitesi üzerinden ilan yayımlanacağı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı