Plaj Voleybolunda 2022 yılından itibaren yeni bir dönem başlıyor. Beach Pro Tour yeni formatı! Plaj Voleybolu maçları nereden izlenir? Ne zaman? Pro Tour formatındaki değişiklikler neler?

Plaj Voleybolunda her şey değişti! Değişim bu sezon başlıyor!

Uluslararan Voleybol Federasyonu (FIVB) plaj voleybolunda Pro dönemini duyurdu. FIVB plaj voleybolunun dünyanın en ust seviyesindeki organizasyonu olan World Tour'da 2022 yılından itibaren Beach Pro Tour adıyla yeni bir formatta yapılacağını açıkladı.

Yeni format olan Pro Tour ile amaç dünyanın en iyi plaj voleybolcularını tanıtmanın yanı sıra voleybol severlere plaj yaşamının felsefesini yaşam tarzını benimsetmek olacak.

 3 FARKLI KATEGORİ YER ALACAK

Yeni fotman Pro Tour'da Elite, Challenge ve Futures olmak üzere 3 farklı kategori olacak. 

Pro Tour dünyanın en ikonik şehirlerinde düzenlenecek.  

Gözden kaçırmayın

Edgar Ie Trabzonspor'a kötü haber! 6 ay sahalardan uzak kalacak Edgar Ie Trabzonspor'a kötü haber! 6 ay sahalardan uzak kalacak

Elite16

Pro Tour’un en yüksek seviyedeki organizasyonu olacak. Hem kadınlarda hem de erkeklerde en iyi 16 takım katılacak.

İki aşamadan oluşacak. 

Challenge

Sıralama puanları kazanmak için kumda mücadele edileceği Challenge kategorisnde hem kadınlarda hem erkeklerde 24 takım katılacak.

Üç aşamadan oluşacak.

Futures

Futures kategorinde organizasyona ev sahipliği yapacak olan şehirlerin ülkedeki sporu geliştirmek için gelecek vaat eden genç takımları hedeflenecek.