Gündem

PKK’ya Destek Sağlayacak Kaçak Sigaralara El Koyuldu

Bölücü terör örgütü PKK’nın bütün kollarını tamamen etkisiz hale getirebilmek ve örgütü tamamen işlevsiz bırakabilmek adına büyük bir çaba sarf edilmekte. Olağanüstü Hal sürecinin de devrede olmasıyla birlikte örgüte karşı çok daha büyük bir mücadele ortaya koyulmakta ve alınan kararlar çok daha hızlı bir şekilde uygulanarak örgüt adına hizmet veren ve ülkemiz bünyesinde bulunan bütün şahıslar etkisiz hale getirilmekte. Ülkemizde haince emellerde olan ve gözlerini tamamen kanla bulamış silahlı terör örgütü teröristleri her geçen gün düzenlenen operasyonlarla tamamen etkisiz hale getirilmekte.

Son zamanlarda ülkemizde güvenlik güçlerimizin aldığı önlemlerle birlikte silahlı terör örgütünün gerçekleştirme girişiminde bulunduğu pek çok hain saldırıya karşın oldukça nitelikli önlemler alınmakta. Örgüt adına hizmet veren bütün şahıslar birer birer yetkililerimizce tespit edilmekte ve bu şahısların da belirlenen adreslerine operasyonlar düzenlenerek örgüt teröristleri birer birer gözaltına alınmakta. Haince emellerinden bir an olsun vazgeçmeyen ve her seferinde de kaybetmeye mahkum olan silahlı terör örgütüne yine büyük bir darbe vuruldu.

40 Adrese Eş Zamanlı Operasyon Düzenlendi

Silahlı terör örgütüne destek sağlayabilmek adına ülkemize kaçak sigara süren çok sayıda şahsın adreslerine geniş kapsamlı operasyonlar düzenlendiği aktarıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimizin sürdürdüğü operasyonun boyutunun ve öneminin çok büyük olduğu aktarıldı.
 Belirlenen toplam 40 adrese yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenlendiği ve toplam 30 şahsın başarılı bir şekilde gözaltına alındığı. Bölgede terör örgütüne karşı geniş kapsamlı operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerimiz, aranmakta olan şahısların da yakalanabilmesi adına büyük bir çaba sarf etmekte.
Bunun yanı sıra düzenlenen operasyon sonucunda toplam 8 kamyon kaçak sigaranın ele geçirildiği ve uyuşturucu maddelerin de ele geçirildiği aktarıldı. Terör örgütüne finansal anlamda destek sağlayabilme amacı güden bu hainler başarılı bir şekilde gözaltına alınırken, şüphelilerin evlerinde gerekli kişilerce aramaların sürmekte olduğu bilgisi aktarıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı