Emniyet İstihbarat Başkanlığı'nın koordinesi ile gerçekleştirilen ve İl Emniyet Müdürlüğü ile Havacılık Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler tarafından Şanlıurfa'nın Bozova ilçesine bir operasyon düzenlendi. Alınan istihbarat bilgilerinin teyidiyle ilçeye bağlı Hacılar köyüne yönelik düzenlenen operasyonda PKK/KCK terör örgütüne üye olan örgütün sözde Gap-Rıha eyalet sorumlularından biri olan Rubar kod asını kullanan Ferhat Tunç'un düzenlenen operasyon sonucunda ölü olarak ele geçirildiğini bildirdi.

ap-Rıha eyalet sorumlusu ferhat tunç

Söz konusu operasyonla ilgili kamuoyu bilgilendirmesi yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, PKK terör örgütünün sözde Gap-Rıha Eyalet Sorumlusu olan 'Rubar' kod adlı Ferhat Tunç isimli örgüt üyesinin Emniyet Genel Müdürlüğü'ne İstihbarat ile birlikte Havacılık ve PÖH'lerin destek verdiği operasyonla ölü ele geçirildiği ifadelerini kullandı.

süleyman soylu

İnsansız hava aracının da desteğe gittiği Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne bağlı TİM'lerin "teslim ol" çağrılarına karşılık ateş eden terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği operasyonda 1 tabanca ve 2 el bombası ile birlikte çok sayıda örgütsel dokümanın ele geçirildiği aktarıldı.