Adana’da geçtiğimiz yaz 5 farklıı noktada orman yangını çıkaran ve ekipleri takipleri sonucu yakayı ele veren 21 yaşındaki Ali Kurttepe hakkında ‘devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘terör örgütü faaliyeti çerçevesinde kasten orman yakma’ suçundan da müebbet hapis istendi.

Adana’da geçtiğimiz yaz terör örgütü PKK'nın talimatıyla 5 kez orman yakan Ali Kurttepe hakkında ‘devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak' ve ‘terör örgütü faaliyeti çerçevesinde kasten orman yakma’ suçundan istenen ceza belli oldu.

Adana Çukurova'da şehit polisler için oluşturulan hatıra ormanında 24 Eylül’de bilinmeyen nedenle yangın çıktı. İtfaiye ekiplerince söndürülen yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. Aynı ilçedeki Topalak, Dörtler ve Örcün mahallelerindeki ormanlarda da peş peşe yangınlar çıkınca,Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kundakçılık şüphesiyle araştırma yaptı. Güzergahlardaki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, 350 saatlik görüntülerden motosikletli bir şüphelinin eşkalini belirledi.

60 personel gece gündüz şüpheliyi bekledi

Polis, 60 personelle bölgedeki 5 tepede gece gündüz bekleyerek, 4 Ekim’de şüphelinin aynı alanda yine yangın çıkardığını tespit etti. Harekete geçen ekipler,şüpheli şahsın Ali Kurttepe olduğu belirledi ve kısa süre içinde yakaladı ve sonrasında adliyeye sevk edileni Kurttepe, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gözden kaçırmayın

Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar! Kraliçe Elizabeth Öldü Haberlerinin Ardından Şoke Eden Fotoğraf Paylaştılar!

Sanık Ali Kurttepe hakkında yürütülen soruşturmanın ardından ‘devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘terör örgütü faaliyeti çerçevesinde kasten orman yakma’ suçundan da müebbet hapis istemiyle hazırlanan iddianame, Adana 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde devam edilecek.