Gündem

PKK İkna Yoluyla Çözülüyor! 3 PKK'lı Terörist Teslim Oldu

Terör örgütü PKK’nın iç yüzünü gören teröristlerin pişman olarak teslim olma süreçleri devam ediyor. Türkiye’den kandırılarak hain örgüte katılmaları sağlanan teröristler kısa süre içerisinde düştükleri durumu açık bir şekilde görüyorlar. Ardından da PKK’dan kaçıp Türk Silahlı Kuvvetlerine veya Emniyet ile Jandarma birimlerine teslim olmanın fırsatını arıyorlar.

İçişleri Bakanlığı’ndan akşam saatlerinde yapılan açıklamaya göre PKK’dan kaçan bir terörist teslim oldu. Ayrıca iki terörist de ailelerinin de verdikleri destekle ikna edildiler. Emniyet ve Jandarma birimleri düzenlenen operasyonla iki teröristi PKK’nın içerisinden çıkarıp teslim aldılar.

Terör örgütü PKK içerisinde Nazlıcan Şahin kod adını kullanan Gülbahar Öner ile Delila Mardin kod adını kullanan Zeynep Erkan ikna edilerek güvenlik güçlerine teslim olmaları sağlandı. Yine Cotkar Zinar kod adını kullanan Bayram Akşahin ise örgütten kaçıp Şırnak Habur Sınır Kapısı’nda görev yapan güvenlik güçlerine teslim oldu.

İçişleri Bakanlığı’nın ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çalışmaları sayesinde son dönemde ikna yoluyla teslim olan teröristlerin sayısında artış olduğu görüldü. 2020 yılının Ocak ve Şubat ayında 60 terörist teslim oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı