Teknoloji

Piyasalara Geri Dönen 3310 Resmi Olarak Tanıtıldı

İletişim ile ilgili olarak asırlardır devam eden geliştirmeler ve çalışmalar sonucunda cep telefonlarının hayatımıza girmesi ile bireyler, hayatlarını bu cihazlara bağlamaya başladılar. Bu anlamda 2000’li yıllardan itibaren büyük popülerlik kazanan cep telefonları arasında Nokia bir dönemin en önemli cep telefonu üreticisi olmuştu. Bu dönemde 3310 adlı cep telefonunu piyasaya süren Nokia, sunduğu cihaz ile çok geniş bir kullanıcı kitlesini etrafına toplamayı başarmıştı, ki tüm bunlar bir yana Nokia’nın 3310 modeli halen çok büyük bir popülerliğe sahip. Oldukça sağlam bir fiziksel yapısı bulunan ve döneminin en iyi standartlarına sahip telefonlarından birisi olan 3310 şimdi piyasaya geri dönüyor. Kısa bir süre önce Nokia tarafından duyurulan haberin ardından gerçekleştirilen bir lansman ile birlikte 3310 resmi olarak tanıtıldı ve özellikleri de gün yüzüne çıktı.

NOKİA 3310 VE ÖZELLİKLERİ

İlk defa uzun yıllar sonra yeniden piyasaya sürülen Nokia 3310’un en temel farklılığı fiziksel özellikleri ile dikkat çekti. Cihazın renkli seçenekleri bulunmasının yanı sıra ilk modele göre daha ince ve daha hafif bir yapıda olduğu dikkat çekti. 3G Radyo desteği bulunan telefon, tuşlu ve 2 Megapiksel LED Flaş sahibi bir kamerası var. 32 GB alana kadar yükseltilebilen microSD destekli Nokia 3310, Bluetooth özelliği de bulunduruyor. Boyutları 115.6×1.0x12.8mm olan telefon 79.6 gram ağırlığında. Sarı, yeşil ve lacivert renk seçenekleri bulunan telefon İngiltere’de şimdiden 65 Dolar’a satışa çıkaırlmış durumda. Türkiye’de de piyasaya giriş yapan telefon alıcıları tarafından dikkat toplayan Nokia modelleri arasına girdi.

Akıllı telefon piyasasında yazılım ve donanım nitelikleri ile aslında diğer birçok telefondan birkaç segment geride kalıyor olsa da Nokia 3310, hatır sahibi bir telefon olarak özellikle nostalji severler için çok cazip bir cep telefonu altenatifi olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı