Spor

PFDK Acımadı! Küfür Eden Caner Erkin'e Görülmemiş Ceza!

Beşiktaş'a bir şok da Caner Erkin'den! Profesyonel Disiplin Kurulu Caner Erkin'e verilen cezayı açıkladı!

Beşiktaş jimnastik kulübüne bir şok da Caner Erkin’den!

2017—2018 İlhan Cavcav sezonuna istediği gibi giriş yapamayan Şenol Güneş önderliğinde ki son 2 sezonun şampiyonu Beşiktaş JK takımına dün yaşanan Anderson Talisca ve Dusco Tosic’in haklarında çıkan zor güç kullanılarak ifadeye getirtirilme kararının şoku geçmeden bugün Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun açıkladığı saha olayları cezasın da Beşiktaşlı Caner Erkin’in aldığı ceza ile bir şok daha yaşadı.

Hatırlanacağı üzere geçen hafta oynanan Başakşehir – Beşiktaş jk maçında saha içinde çıkan olaylar ve Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin’in maçın hakemine ettiği küfür ve yaptığı el hareketiyle futbol dünyası epeyce sallanmış ve bu konuda çıkan haberler bu hafta gündemi en çok meşgul eden konular arasında başı çekmişti.

Yaptığı sportmenliğe aykırı davranışları sebebiyle profesyonel futbol disiplin Kuruluna (PFDK)’ya sevk edilen futbolcu Caner Erkin’in alacağı ceza da belli oldu.

Profesyonel Disiplin Kurulunun açıkladığı cezaya göre Caner Erkin’in aldığı ceza şöyle açıklandı;

BEŞİKTAŞ A.Ş.’nin, 23.10.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. – MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, zaman çizelgesine uygun hareket edilmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu CANER ERKİN‘in müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle takdiren ve teşdiden 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu CANER ERKİN’in müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren ve teşdiden 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 17.500.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Cezaların birleştirilmesi suretiyle BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu CANER ERKİN’in toplam 6 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 43.500.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.

Alınan bu ceza karşısında büyük şok yaşayan Beşiktaş kulübü yetkilileri cezanın çok fazla olduğunu belirtti.

Lig’de yaşadığı sıkıntılar üzerine toparlanmaya çalışan Beşiktaş kulübüne takımın as oyuncusu ve ülke futbolunun en iyi sol bek oyuncusu yakıştırması yapılan Caner Erkin’in 6 hafta sahalardan uzak kalacak olması da Beşiktaş yöneticilerine stres yaşattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı