Teknoloji

Paraşüt ile 7 Adımda E-Ticaret Muhasebe İşlemlerinizi Kolaylaştırın!

İnternet tabanlı bir ön muhasebe programı olan Paraşüt ülkemizde yaygın olarak kullanılır. Cari hesaplarınızı, gelir ve giderlerinizi, stoklarınızı ve nakit akışınızı Paraşüt ile daha pratik şekilde takip edebilirsiniz. Muhasebe işlemlerinizi kolaylaştırmanızı sağlayacak bu uygulama ile online tahsilat, e-ticaret entegrasyonları, e-irsaliye programı ve daha pek çok uygulamaya sahip olabilirsiniz. Özellikle e-ticaret entegrasyonları ile birçok avantaj yakalayabilir ve sitenizin verimliliğini artırabilirsiniz. E-ticaret sitenizde Kobisi altyapısını kullandığınızda Paraşüt ile sitenizin yönetimini basitleştirmek için aşağıdaki 7 adımı izleyebilirsiniz:

1. Paraşüt Hakkında Bilgi Edinin

E-ticaret entegrasyonu yapmak istediğinizde öncelikle hedeflediğiniz site ile ilgili temel bilgilere hakim olmalısınız. Bu bilgiler siteyi daha etkin kullanmanızı sağlayacaktır. Paraşüt uygulaması ile geleneksel yöntemleri geride bırakacağınızdan size sunacağı fırsatları önceden bilmenizde fayda vardır.

2. Ücretsiz Deneme Sürümünden Yararlanın

Paraşüt uygulamasını daha iyi anlayabilmek için dilerseniz başlangıçta ücretsiz deneme sürümünden yararlanabilirsiniz. Abonelik usulü çalışan programın bu imkanını internetten kullanabilirsiniz. Böylece yapacağınız Paraşüt entegrasyon sonrasında siteye daha fazla aşina olacak ve yönetim süreciniz pratik bir hal alacaktır.

3. Verilerinizi Paraşüt’e Aktarın

Sitenize ilişkin verileri içeri aktarma yöntemi ile toplu şekilde Paraşüt uygulamasına aktarabilirsiniz. İçeri aktarma yöntemi kullanıcılar için hızlı bir çözüm yolu olacaktır. Bu yöntem ile ürünleriniz ve hizmetleriniz, giderleriniz, müşteri ve tedarikçileriniz, satış faturalarınız ile ilgili verileri karşı tarafa geçirebilirsiniz. İşlem sırasında çift kayıt oluşturmamaya dikkat etmelisiniz.

4. Destek Hizmetlerini Önceden Öğrenin

Muhasebe işlemlerinde ani değişimler yaşanacağından her an profesyonel desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak destek merkezini önceden öğrenmelisiniz. Daima erişime açık kullanım kılavuzu ve videolarının olması işinizi kolaylaştıracaktır. Müşteri hizmetleri ekibinin 7 gün 24 saat aktif olması sayesinde tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

5. Güncel Özellikleri Takip Edin

Firma muhasebe işlemleri zahmetli ve detaylı olduğundan kullanacağınız programda yapılacak gelişimler yükünüzü hafifletebilir. E-ticaret muhasebe işlemlerinizi kolaylaştırmak için en yeni özellikleri takipte kalabilirsiniz. Paraşüt’ün sahip olduğu; depolar, e- irsaliye, mobil uygulamada teklif oluşturup düzenleyebilme vb. özellikler bunlardan birkaçıdır.

6. Bulut Tabanlı Olması Daima Avantaj

Muhasebe işlemlerinde verileriniz fazla olacağından çalıştığınız programın bulut tabanlı olması verilerinizi güvence altına alacaktır. Böylece eklenen her yeni özellik hesabınıza otomatik olarak yansıyacak, her geliştirme için güncelleme satın almanız gerekmeyecektir.

7. Kesintisiz Erişim

Web tabanlı olan Paraşüt uygulaması her zaman erişime açıktır. Uygulamayı siteniz üzerinden rahatça kullanabilmek için tek yapmanız gereken Paraşüt entegrasyonudur. Sitenizdeki verilerin Paraşüt’e aktarılmasını sağlayacak bu entegrasyon için hemen Kobisi ile irtibat kurabilir, kesintisiz destek alabilirsiniz.