6 aylık hamile olan güzel oyuncu Özge Özpirinçci, 20 kişinin katıldığı bir törenle meslektaşı Burak Yamantürk ile dünya evine girdi.

Son günlerde Blu TV'deki dizisi İlk ve Son ile adından söz ettiren Özge Özpirinçci, 2014'ten beri aşk yaşadığı Burak Yamantürk ile nikah masasına oturdu. 

6 aylık hamile olan güzel oyuncunun Bozburun Yat Kulübü'ndeki sade nikah merasimine 20 kişi katıldı. Ünlü çiftin nikâh şahitliklerini Tanem Sivar ile Nail Gönenli yaptı.

Kızını kucağına almak için gün sayan Özge Özpirinçci, bir röportajında hamileyken düğün yapmayacağını söylemiş ve "Elbette doğum öncesi sade bir nikah olur ama kimse benden hamileyken eğlence beklemesin. Herkes düğünde eğlenirken benim oturmam mümkün değil" demişti. 

Özge Özpirinçci doğuma 3 ay kala Burak Yamantürk ile evlendi 1

Çiftin, bebekleri dünyaya geldikten sonra İstanbul'da görkemli bir düğün yapmayı planladığı öğrenildi.

Özge Özpirinçci kimdir?

Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986'de İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu da İstanbul'da tamamladı.

Lise eğitiminde AFS programı ile bir yıl ABD'de okudu. Ardından Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümünden 2008 yılında mezun oldu.

Annesi İngilizce öğretmenidir.

Özge Özpirinçci doğuma 3 ay kala Burak Yamantürk ile evlendi 3

İlk olarak Kanal D'de Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde rol aldı. Ayrıca Eti Browni ve Algida Cornetto reklamlarında da oynadı.

Kanal D'de Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan Ada'yı canlandırmaktaydı. Bu dizide beş bölüm oynadı.

Gözden kaçırmayın

Atatürk Dizisinde Ali Rıza Bey'i Sürpriz İsim Canlandıracak! Atatürk Dizisinde Ali Rıza Bey'i Sürpriz İsim Canlandıracak!

Show TV'de yayınlanan duygusal, dram, gençlik dizisi Melekler Korusun'da İpek Taşkır adlı üniversite öğrencisi bir karakteri oynadı. Özpirinçci, ayrıca Zülfü Livaneli'nin yönettiği, 2010 yılında vizyona giren Veda filminde Fikriye Hanım karakterine hayat verdi.

 Ayrıca 2010'da Show TV kanalında yayınlanan ve 11. bölümü ile yayından kaldırılan Deli Saraylı isimli dizide "Dilruba" karakterini canlandırmaktaydı.

Özge Özpirinçci doğuma 3 ay kala Burak Yamantürk ile evlendi 4

Anadolu Kartalları filminde Üsteğmen Ayşe Dinçer'i canlandırdı. ATV'de yayınlanan Al Yazmalım dizisinde ise başrol olan Asiye karakterini canlandırdı ve TRT Okul'da yayınlanan Toplu Hayat adlı programda sunuculuk yaptı.

Kayıp filminde de rol almıştır. Star TV'de Aramızda Kalsın adlı dizide Görkem karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında çekilen Karışık Kaset filminin baş karakteri İrem'i canlandırdı.

2015 yılı Şubat ayında başlayan Aşk Yeniden dizisinde Zeynep karakterini oynadı.

29 Kasım 2015 akşamı gerçekleştirilen 42. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu Ödülü'nü kazandı.

2017-2020 yılları arası FOX'ta yayınlanan Kadın dizisinde başrol olan iki çocuk annesi Bahar Çeşmeli karakterini canlandırdı.

Ayrıca bu rol ile 45. Altın Kelebek Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazandı.