Eğitim

Özel güvenlik sınavı tamamlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Güvenlik görevlisi olmak için öncelikle özel güvenlik kurslarından eğitim almak gerekiyor. Ardından yapılan sınavda başarılı olma şartı bulunmaktadır. Aslında bir meslek olarak öğretilen özel güvenlik, adayların sınavdaki başarı derecelerine göre istihdam sağlamaya devam ediyor.

Günümüzde her şehirde özel güvenlik kursları hizmet veriyor. Ayrıca 2019 yılı için özel güvenlik sınav takvimine göre 8 Aralık 2019 (bugün) tarihli 85. Temel Eğitim ve 61. Özel Güvenlik Yenileme Eğitim sınavının sonuçlarının ne zaman paylaşılacağı açıklandı. Öte yandan 84. Temel Eğitim ve 60. Özel Güvenlik Yenileme Eğitim Sınavı 20 Ekim 2019 tarihinde yapılmıştı.

8 Aralık 2019’da yapılan bu sınavla ilgili sonuçlar merak edilirken sınav sonuçlarının 27 Aralık 2019 tarihinde açıklanacağı bildirildi. Yazılı sınav sonuçlarına ise 28-30 Aralık 2019 tarihlerinde itiraz hakkı bulunmaktadır.

Özel güvenlik sınavıyla ilgili yapılan bu açıklamaların ardından adaylar merakla sonucun açıklanacağı tarihi bekliyor. Sınav sonuçlarına dair sorgulama ekranı da aşağıda paylaşılmıştır.

Yapılan bu sınavda 100 soru sorulurken adaylar en az 60 puana ulaştığında sertifika almaya hak kazanıyor.

Sınav Sonucu Sorgulama Ekranı için Tıklayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı