Otomotiv Sektörüne Kötü Haber! Ford Otosan Süreyi Uzattığını Açıkladı

Koronavirüs nedeniyle büyük bir irtifa kaybeden otomotiv sektöründen kötü haberler gelmeye devam ediyor. Tofaş ve Toyota'dan sonra Ford Otosan da üretime verilen aranın uzatıldığını duyurdu. Üretime başlanacağı umuduyla toparlanma eğilimi gösteren otomotiv sektörü bu haberle yeniden belirsiz bir sürece girdi.

Otomotiv Sektörüne Kötü Haber! Ford Otosan Süreyi Uzattığını Açıkladı
20 Nisan 2020 - 19:09

 

Dünyada olduğu gibi Türkiye'de otomotiv sektörü büyük sorunlarla baş etmeye çalışıyor. Üretim süreci askıda olan otomobil fabrikalarının yeniden üretime başlayacağı gün merakla beklenirken firmaların teker teker üretime başlama tarihlerini ertelemesi sektörde büyük bir paniğe yol açtı.

Çalışmayan otomotiv fabrikaları nedeniyle zaten zor durumda olan sıfır araç piyasası tamamen durdu. Tüm dünyada fabrikalar şalter indirirken Türkiye'de yeniden üretime başlanacağı umudu doğmuştu.

Ford Otosan bugün yaptığı açıklamayla üretime başlama tarihini 27 Nisan'dan 4 Mayıs'a ertelediğini resmen ilan etti. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklamada, yapılan bu ertelemenin Avrupa'da ticari kesinti yaşanması ve tedarik zincirinde problemler doğmasından kaynaklandığı belirtildi.

Ford Otosan, 4 Mayıs'ta yeniden üretime başlamak için planlama yaptıklarını açıklarken sektörde yeni ertelemelerin meydana gelebileceği bildirildi.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum