Otomotiv Sektöründen İyi Haber! Türkiye'de Üretime Yeniden Başlıyorlar!

Koronavirüsün en sert darbeyi indirdiği otomotiv sektöründen iyi haberler gelmeye başladı. Piyasada sıfır otomobil neredeyse kalmazken üretimi durduran bazı otomotiv fabrikaları yeniden üretime başlama kararı aldılar.

Otomotiv Sektöründen İyi Haber! Türkiye'de Üretime Yeniden Başlıyorlar!
17 Nisan 2020 - 08:33

Ölümcül Salgın koronavirüsün büyük darbe vurduğu otomotiv sektöründen toparlanmaya dair haberler gelmeye başladı. Dünyada neredeyse üretimi durdurmayan fabrika kalmamıştı. Sektör bu nedenle derin bir krize girmiş ve sektör uzmanları 2020'den otomotiv sektörünün umudunu kesmesi gerektiği değerlendirmesinde bulunmuşlardı.

Otomotiv sektörünün Avrupa'daki kalbi olan Almanya'da otomotiv bayilerinin açılmasına karar verildi. Almanya'da bulunan otomobil fabrikaları da kısa süre içerisinde üretime yeniden başlayacak. Volkswagen 20 Nisan'da Almanya'daki fabrikalarında üretime başlayacağını açıkladı.

Hem Çin'de hem de Almanya'da otomobil fabrikalarında üretim startı verilmesi Türkiye otomotiv pazarında heyecanla karşılandı. Nisan sonunda ilk toparlanmanın başlaması bekleniyor. Türkiye'de üretimi durduran Anadolu İsuzu yeniden üretime 13 Nisan'da geçmişti. Honda ve Mercedes'ten de fabrikalarda yeniden üretime başlayacağı bilgisine ulaşıldı. Honda, Şekerpınar ve Hoşdere fabrikalarında 20 Nisan'a yeniden üretime başlayacak. Mercedes ise Aksaray'daki fabrikasında 24 Nisan'da üretim arasına son verecek.

Honda ve Mercedes'in yanı sıra Türk Traktör 20 Nisan'da, Hyundai Assan 20 Nisan'da, Otokar 20 Nisan'da, Karsan 20 Nisan'da, Man Türkiye 22 Nisan'da, Ford Otosan 27 Nisan'da, Toyota 4 Mayıs'ta ve Tofaş 4 Mayıs'ta yeniden üretime başlayacaklar.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum