4 yıldır tutuklu olarak yargılanan Osman Kavala'nın serbest bırakılması için çağrıda bulunan 10 ülke büyükelçisi Cumhurbaşkanlığı'nda düzenlene Cumhuriyet Bayramı tebrik törenine davet edilmediği öğrenildi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yıldönümü vesilesiyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir tören düzenlendi. Düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul etti.

Törene TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanı sıra AYM Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'da katıldı. Danıştay Başkanı Zeki Yiğit ve Sayıştay Başkanı Metin Yener'in de hazır bulunduğu törende Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri de yerlerini aldı. Cumhur ittifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile kuvvet komutanlarının da geldiği törende yabancı misyon temsilcileri eksik olarak geldi.

Gözden kaçırmayın

Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı? Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı?

29 EKİM TÖRENLERİNE 10 BÜYÜKELÇİ DAVET EDİLMEDİ

4 yıldır tutuklu olarak yargılanan Osman Kavala'nın serbest bırakılmasıyla ilgili ortak çağrıda bulunan 10 ülke büyükelçisinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerine davet edilmediği bildirildi. ABD, Almanya, Fransa, Norveç, Yeni Zelanda, Finlandiya, Kanada, Hollanda ve Norveç büyükleçilerinin tebrik törenine temsilen gelmemeleri için önceden kendilerine tebliğ edildiği öğrenildi.