Günümüzde ev sahibi olmak son derece zor bir hal almışken birikim yapan ve bankaların sunduğu konut kredisi imkanlarından yararlanan kişilerin sayısı oldukça fazla. Konut kredisi kullanabilmek için bu süreç içerisinde konut değerinin bir kısmının peşin olarak yatırılması ve bankadan belirli bir oranının kredi olarak çekilmesi gerekiyor. Ancak günümüzde pek çok kişi yaşanan ekonomik şartlar sebebiyle ev almak için birikim yapacak fırsatı bir türlü bulamıyor.

Peşinatsız kredi çekebilmek hayalken QNB Finansbank ile birlikte hazırlanan yeni kredi kampanyasının ardından ayık taksit ödemeleri ile kredi almak mümkün olacak. Hazırlanan yeni kredi paketinin pek çok bankaya emsal olması ve rekabetin giderek kızışması bekleniyor.

BİRİKİM YAPMADAN AYLIK TAKSİTLERLE EV ALABİLİRSİNİZ

6-21

QNB Finansbank tarafından hazırlanan kredi kampanyasının ismi Yüzde Yüz Konut Paketi oldu. Artık banka bir ilke imza atarak vatandaşın almak istediği evin değerinin tamamını önden herhangi bir peşinat bedeli istemeden anında veriyor. Müşteriler ise yeni kredi kampanyasında masraf olarak sadece kredi masraflarını üstleniyorlar.

Peşinatı olmayan ve herhangi bir birikim yapamamış olan kişiler için ev almak bir hayal olmaktan çıktı. Ancak bu süreçte bankanın ödemeleri kontrol altına alabilmesi için ek teminat isteniyor. Vatandaşın teminat olarak gösterebileceği başka bir konutun ya da taşınmazın olması durumunda bedelin tamamını kredi olarak çekebiliyorlar. Banka tarafından düzenlenen bu kredi genellikle yatırımlık konut almak isteyen vatandaşların işine yarayacak.

QNB FİNANSBANK 180 AY TAKSİT İMKANI SUNUYOR

Kredinin tamamını banka üzerinden kullanmayı tercih eden vatandaşlar için QNB Finansbank oldukça uzun vadeli bir ödeme planı hazırlıyor. Böylece uzun ve kolay bir ödeme planı hazırlanırken vatandaşın zorlanmaması esas alınıyor.

180 aylık vade seçeneği ile birlikte eşit taksitlerle konut sahibi olmak mümkün olacak. Banka kredi fırsatından yararlanmak isteyenler için bazı şartlar öne sürüyor. Bu süreçte kredinin Türk Lirası cinsinden kullanılması gerekiyor.

Konutun değerinin belirlenmesi için bir ekspertiz raporuna ihtiyaç duyulacak.

Tapuda mesken olarak görülüyor olması kredi kullanımı için son derece önemli sayılıyor.

En önemli şart ise tamamını kredi kullanmak isteyen vatandaşların teminat olarak evlerini gösteriyor olmaları olarak belirlendi.