Ölü Sayısının 50 Bini Geçtiği Amerika'da Başkan Trump'tan Akıl Almaz Korona Virüs Tedbir Önerisi!

Dünyada koronavirüsün etkilediği ülkelerin başında gelen Amerika Birleşik Devletleri'nde Başkan Donald Trump'ın önerdiği koronavirüs tedbiri alay konusu oldu. Vücuda dezenfektan enjekte etmeyi öneren Trump'ın fikri bilim adamlarınca tepkiyle karşılandı.

Ölü Sayısının 50 Bini Geçtiği Amerika'da Başkan Trump'tan Akıl Almaz Korona Virüs Tedbir Önerisi!
24 Nisan 2020 - 11:17

 

Koronavirüs nedeniyle oldukça büyük zarara uğrayan ve 50 binden fazla insanını kaybeden ABD'de gündemin birinci maddesi ölümcül salgın olmaya devam ediyor. ABD Başkanı Donald Trump bugün Beyaz Saray'da bir basın toplantısı tertip ederek oldukça tartışılacak açıklamalara imza attı.

Trump, koronavirüse yönelik alınan tedbirlerin uzatılabileceğinin sinyallerini verdi. Buna göre Mayıs ayının başına kadar geçerli olacak sosyal mesafe kuralları Haziran ayı başına kadar uzatılacak.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Dairesi Başkanı William Bryan, güneş ışığının koronavirüse karşı güçlü bir etkisinin bulunduğunu, morötesi ışınların yüksek ısıyla koronavirüse karşı güçlü olabileceğini ve virüs partiküllerinin 25 derecenin üzerinde sadece iki dakika yaşayabildiğini açıklamasının ardından ABD Başkanı Trump'tan çok çarpıcı bir öneri geldi.

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada morötesi ışınların vücuda sokulmasını ve dezenfektanların deri altından vücuda enjekte edilmesini önerdi. Bu şekilde koronavirüsün yaşamasının önüne geçilebileceği konusunda fikir jimnastiği yapan Trump, ABD'de hem günün konusu oldu hem de en çok alay edilen kişi ünvanı elde etti.

Bilim adamları ise ABD Başkanı Trump'ın koronavirüse karşı önerisinin korkunç olduğu konusunda fikir birliğine vardılar. İnsana enjekte edilecek dezenfektanların başlı başına ölüm sebebi olacağını söyleyen bilim adamları önerinin ciddiye alınabilecek bir yönünün bulunmadığını belirttiler.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum