Oleksandr Zinçenko Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e "Umarım en acılı şekilde ölürsün yaratık!" dedi. Gönderi yayından kalktı. Peki Oleksandr Zinçenko kimdir? Oleksandr Zinçenko nereli? Oleksandr Zinçenko kaç yaşında? Oleksandr Zinçenko hangi takımda oynuyor?

Oleksandr Zinçenko, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e "Umarım en acılı şekilde ölürsün yaratık!" diye yazdı. Gönderi kısa süre içinde kaldırıldı. 

Gözden kaçırmayın

Edgar Ie Trabzonspor'a kötü haber! 6 ay sahalardan uzak kalacak Edgar Ie Trabzonspor'a kötü haber! 6 ay sahalardan uzak kalacak

Oleksandr Zinçenko dün de Rusya'nın Ukrayna işgali için "Ülkem Ukraynalılara ait ve kimse onu asla sahiplenemeyecek. Onu vermeyeceğiz." dedi. 

Oleksandr Zinçenko paylaşımında "Fikrimi ortaya koymaktan kendimi alamam. Dünya ülkemdeki durumdan endişeli. Doğduğum, büyüdüğüm ve uluslararası spor arenasında renklerini savunduğum ülke. Yüceltmeye ve geliştirmeye çalıştığımız ülke. Sınırları bozulmadan kalması gereken bir ülke." demişti.

Oleksandr Zinçenko bugün de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e "Umarım en acılı şekilde ölürsün yaratık!" diye yazdı.

Peki Oleksandr Zinçenko kimdir? 

Euro 2020'de Ukrayna'nın kaptanlığını yapan Oleksandr Zinçenko 25 yaşındadır. Ukrayna milli takımında 48 kez forma giydi ve 8 gol atmıştır.

15 Aralık 1996 Ukrayna doğumludur.

Premier League takımlarından Manchester City'de oynmakatadır.

Profesyonel kariyerine 2013 yılında Shakhtar Donetsk kulübünde başlamıştır. 

Donetsk'ten sonra Ufa'ya transfer olmuş, 2016'da da Manchester City'ye transfer olmuştur. Yine o yaz PSV'ye kiralanmıştır.