Pendemi sonrasında üniversitelerin yeniden yüz yüze eğitime geçmeleri için geri sayım başladı. Uzun bir aradan sonra pek çok öğrenci yeniden okulların yüz yüze eğitimle birlikte başlayacağı için heyecanlandı. Devlet ve vakıf üniversitelerin sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor.

Okulların açılması ile birlikte masraflar neredeyse dağ gibi biriktiği için pek çok öğrenci ve ailesi maddi açıdan çeşitli sorunlar yaşayabiliyorlar. Bu masraflar şimdiden pek çok aileyi düşündürmeye başladı. Halkbank yeni bir kredi için harekete geçti.

HALKBANK ÖĞRENCİLERE ÖZEL EĞİTİM KREDİSİ VERECEK

Kamu bankası olan Halkbank her geçen gün vatandaşın ihtiyacına uygun olarak kredi seçeneklerini arka arkaya sunmaya devam ediyor. Düşük faizli ve kolay ödeme seçeneklerine sahip olan yeni bir kredi türünü açıkladı. Eğitim kredisi adı altında verilen bu kredinin üst limiti ise 100 bin lira olacak.

20 bin liraya kadar olan kredi limiti pek çok müşteri için anında onaylanabilir olacak. 36 ay vadeli ödeme seçeneği bulunan eğitim kredisinin faiz oranı banka tarafından yüzde 1.60 olarak açıklandı. Piyasadaki pek çok faiz seçeneğine göre düşük olması heyecana neden oldu.

HALKBANK EĞİTİM KREDİSİ NASIL ÖDENECEK?

halkbank-eğitim-kredi

Halkbank eğitim kredisi 36 ay vadeli olarak veriliyor. Faiz oranları bazı detaylar göz önünde bulundurularak artabiliyor ya da azalabiliyor. Tahsis ücreti ödendiği takdirde yüzde 1.60 oranında faiz oranı alınıyor. Tahsis ücreti ödenmediği takdirde ise faiz oranı yüzde 1.65 olarak belirleniyor.

Kredi ödemeleri müşterinin isteğine göre artan, azalan ya da serbest ödemeli şekilde belirlenebiliyor. Ödemelerin sıkışması halinde 2 ay ödeme erteleme seçeneği de bulunuyor. eğitim kredisi üniversite öğrencilerini kapsadığı gibi ilkokuldan lise sona kadar tüm öğrencileri de kapsayacak.