Plymouth'lu 27 yaşındaki iki çocuk annesi Josie King, oğluna Şeytan anlamına geln Lucifer adını verdi.  King, eğer bir kız çocuğu olsaydı, bebeğe Narnia adını vereceğini söyledi.

Jose King adındaki bri anne, bebek isimlerini eleştiren bir televizyon tartışmasına çıktıktan sonra oğlu için seçtiği isim için tepkiler aldıktan sonra açıklamalar yaptı. 27 yaşındaki Josie Barnes, insanların bebek ismi seçimini eleştirmenin kaba olup olmadığını tartışırken Jeremy Vine şovundaki tartışmaya çağırdı.

İki çocuk annesi Lucifer isminin bir gün aklına geldiğini söyledi ve "İsim için herhangi bir ilham gelmedi. Birçok bebek kitabına baktım, sıra dışı isimleri severim. Standart isimlere sahip olmaktan hoşlanmıyorum. Bir kız çocuğum olacağını sandım, çünkü biz çok kadın egemen bir aileyiz, ona Narnia diyecektim ama sonra bir erkek çocuğum olacağını öğrendim. " dedi.

Josie sözlerine şu şekilde devam etti;

"Benim beğendiğim sevdiğim isim başkaları için doğru olmayabilir. Adını seçtiğimde insanların hoşlanmayacağını biliyordum ama bu onlara bağlı değil. Ona 'böyle diyemezsin' diyen birkaç aile üyem vardı, ama ben dindar olmadığımı söyledim, bu yüzden diğer insanların ne anlama geldiğini düşündükleri şey için geçerli değil. Ama babam benim nasıl biri olduğumu ve benzersiz olmayı sevdiğimi biliyor" 

Josie, televizyona çıktığından beri çok sayıda nefret dolu yorum aldığını, ancak oğlunun adını seven insanlardan da çok sayıda destek mesajı aldığını söyledi.

Josei "Bütün gün mesajlar aldım. Kanal 5'e yapılan bir anlık telefon görüşmesinin bu kadar çok mesaja sahip olmama neden olacağını bilmiyordum. İnsanların fikir sahibi olmaya hakkı olduğunu düşünüyorum. Bundan hoşlanmayanlar çoğunlukla eski nesil.

Adını seviyorum çünkü hoşuma gidiyor, benim gözümde şeytanı temsil ettiğini düşünmüyorum. Şeytanın adı başka bir şey olsaydı, o ismi de sevmezdiniz. Bu, insanların bu isimle ilgili zihniyeti ile ilgili.

Bana nedenini soran insanlar oldu ama ben neden olmasın diyorum? Adı Sarah ya da Dom'dan farklı değil. Oğlumun adı Lucifer, adında yanlış bir şey yok, onu seviyoruz.

Aslında Lucifer ışık bariyeri anlamına geliyor, sadece kapalı fikirli insanlar bunun şeytanın adı olduğunu söylüyorlar ve yine sadece kapalı fikirli insanlar ona, çocuğunuza İncil'deki Lilith veya Damion adını vermekten farksız bir şekilde zorbalık edecek ama kimse bu konuda bir şey söylemiyor." dedi.

Sosyal medya da Lucifer adlı bebek için bir kişi "Hayatı boyunca zorbalık yapacak. Ne kadar üzücü" diye yazdı.