Emekli olan vatandaşlar için son dakika müjdesi geldi. Daha önce başvuru yapıp promosyon almak isteyen kişiler Bugünden itibaren hesaplarında paralar yatmaya başladı. Emekli olan vatandaşlar için 500 TL 625 TL ve 750 TL emekli promosyonu alan kişiler tekrardan başvuru yaparak bu promosyonları almak istiyorsa 3 sene limitini doldurması gerekiyor. Aralık ayında başvuru yapan vatandaşlar için 3 Ocak itibarıyla hesaplarına promosyon ödemeleri yatmaya başladı.

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank ülkemizdeki emeklilerin maaş aldığı bankaların başında gelmektedir. Bu üç kamu Bankası yapmış oldukları duyuru ile birlikte emekli promosyonu başvurusunu aralık ayı içerisinde yapan vatandaşlara emekli promosyon ödemelerini hesaplarına yatırmaya başladığını duyurdu.

Bankalar üzerinden SGK destekli olarak verilecek emekli promosyonlarında almak istiyorsanız bankadan 3 yıl boyunca Maaş almaya taahhüt etmeniz gerekiyor. Emekli maaşınızı aldığınız zaman emekli maaşı limitine göre verilecek olan bu promosyon ödemelerinde sistem şu şekilde.

kimlik-numarasina-7500-tl-odeme-yapiliyor-ay-sonuna-kadar-odenecek1-3

1500 TL 2.500 TL arasında emekli maaşı alan kişilere 500 TL ile 625 TL arasında ödeme yapılmaktadır. 2500 TL ve üzerinde emekli maaşı alan kişiler 750 TL'ye kadar hızlı bir şekilde bu banka üzerinden emekli maaş kredisi kullanabilir. Acil nakit ihtiyacınız olduğu zaman da Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank emekli maaşı müşterilerine acil destek kredileri imkanı sunmaktadır.

Bu bankalar üzerinden emekli maaşını üzerinden ihtiyaç kredisi kullansanız bile kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler 10.000 TL'ye kadar gelir belgesiz olarak mobil uygulamalar üzerinden kredi başvurusunda bulunabiliyor. 

Ziraat Bankası VakıfBank ve Halkbank üzerinden emekli maaşı alan vatandaşlar 750 TL emekli promosyonunu almak istiyorsa mobil uygulama üzerinden başvurusunu gerçekleştirilecektir.