Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardıma muhtaç olan vatandaşlara maddi destek verilecek. Aralık ayı içerisinde yapılacak olan ödemelerden dul, ihtiyaç sahibi, yetim, öğrenci herkes faydalanabilecek. Ayrıca muhtaç asker aileleri ve muhtaç asker çocukları için de Bakanlığın ayrı bir yardım kalemi bulunuyor. Başvuru işlemlerini tamamla mayanlar bir an önce Aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla başvuru yapabilir. Ödemeler Yıl sonuna kadar tamamlanacak ve toplamda 106 milyon TL nakdi destek ödemesi verilecek. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

o-paralar-28-aralikta-hesaplara-yatacak-ihtiyac-sahibi-dul-yetim-ogrenci-herkes-faydalanacak-3

EŞİNİ KAYBEDEN KADINLARA YARDIM

Devlet, eşini kaybeden ve çalışmayan yani ihtiyaç sahibi olan kadınlara nakdi yardım veriyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada bu kapsamda aralık ayı içerisinde yapılacak olan yardım ödemelerinin 64,3 milyon TL olduğunu duyurdu.

ASKER AİLELERİNE MADDİ YARDIM

Ayrıca zorunlu askerlik hizmetini yürüten ve ailesi maddi anlamda zorluk çeken asker ailelerine de sosyal yardım veriliyor. Ayrıca muhtaç asker aileleri için verilen yardım 2 kalemden oluşuyor. Muhtaç asker ailelerine ayrı çocuklarına ayrı ödeme yapılıyor. İhtiyaç sahibi asker ailelerine yapılan yardım tutarı ise aralık ayı için 25,1 milyon TL olacak.

o-paralar-28-aralikta-hesaplara-yatacak-ihtiyac-sahibi-dul-yetim-ogrenci-herkes-faydalanacak-1

ÖKSÜZ VE YETİMLER İÇİN ARALIK AYINDA ÖDEME YAPILACAK

Anne ya da babasını ya da her ikisine birden kaybeden Öksüz ve yetim 18 yaş altı ihtiyaç sahibi çocuklara da devlet destek de bulunuyor. Bakan Derya Yanık Aralık ayında bu kapsamda 16,6 milyon TL’lik ödemenin hak sahiplerinin hesabına yatırılacağını açıkladı.

28 ARALIK'TA HESAPLARA YATACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık aralık ayı nakliye sosyal yardım ödemelerinin 28 Aralık tarihine kadar hak sahibi olan vatandaşların hesaplarına yatırılacağını söyledi. 4 nakdi sosyal destek programı ile Aralık ayında da devletin vatandaşların yanında olacağını söyleyen bakan Yanık, toplamda 106 milyon TL ödeme yapılacağını dile getirdi. Ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı devletin sosyal yardımı anlayışı ile ilgili politikaları üretmeye ve hizmet vermeye devam edeceğini dile getirdi.