Ünlü şef Nusret’in eski çalışan garson Ali İhsan Kandil, uğradığı manevi zararın para ile giderilmesinin mümkün olmadığını belirtti ve eski patronuna 1 liralık manevi tazminat davası açtı.

Nusret Gökçe’nin Etiler şubesindeki restoranında 2015 yılında müşterilerin yoğun olduğu bir akşam 7 kişilik bir erkek grubu geldi. Restorana gelen 2 kadın ise yer olmaması nedeniyle erkek grubunun oturduğu masaya yerleştirildi. Bu durumdan rahatsız olan kadın müşteriler durumu hemen restoran sahibi Nusret Gökçe'ye bildirdi.

Nusret Gökçe ise yanında 17 aydır garson olarak çalışan ve olayla hiçbir bağlantısı olmayan garsonu Ali İhsan Kandil’i yanına çağırdı ve herkesin içinde küfürlü bir şekilde azarladı. Patronunun müşterilerin gözü önünde kendisini rencide ettiğini ve aleni hakarette bulunduğunu öne süren Ali İhsan Kandil, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Açılan suç duyurusuyla birlikte Nusret Gökçe hakkında 'hakaret' suçlamasından dava açıldı ve Gökçe, 8 bin 700 lira adli para cezasına mahkum edildi.

nusret gökçe

NUSRET GÖKÇE'YE 1 LİRALIK MANEVİ TAZMİNAT DAVASI

Gözden kaçırmayın

Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı? Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı?

Garson Ali İhsan Kandil, ceza davası kesinleştikten sonra tekrar mahkemeye başvurdu ve yaşadıklarının para ile giderilmesinin mümkün olmadığını belirterek eski patronu Nusret Gökçe’ye 1 liralık manevi tazminat davası açtı.