AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, asgari ücrette enflasyon oranı üstünde bir artış olacağını söyledi

Yılın son ayının yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca çalışan tarafından merak edilen önemli konulardan birisi de 2022 yılı asgari ücretin ne kadar olacağı. 

Zaman daraldıkça önemli isimlerden kritik açıklamar gelmeye devam ederken, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan asgari ücret ve EYT açıklaması geldi.

Asgari ücrette enflasyon oranı üstünde bir artış olacak

Gözden kaçırmayın

Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi? Zekeriya Beyaz Kimdir? Öldü Mü? Neden Öldü? Ne Hastasıydı? Hastalığı Neydi? Serveti Ne Kadar? Evli Miydi?

NTV canlı yayınını katılan Kurtulmuş, asgari ücret sorularına verdiği cevapta, 2022 yılı asgari ücretinde  enflasyon oranı üstünde bir artış olcağını söyledi. Kurtulmuş, "Başta asgari ücret olmak üzere dar gelirli vatandaşların beklentilerini karşılayacak düzenleme yapılacak. Hakkaniyet enflasyon oranı üstünde bir artış olması. Asgari ücreti yaşanabilir bir seviyeye çıkarmak en önemli vazifedir" dedi.

Önceliğimiz 3600 ek gösterge

Merakla beklenen bir diğer konu olan EYT ile ilgili olarak konuşan Kurtulmuş "Bütçe kısıtlarımız içerisinde önceliğimiz 3600 ek gösterge düzenlemesi" diye konuştu.