Gündem

Noterlerde yeni dönem başlıyor! Kredi Kartı İle Ödeme sistemi yeni yılda devreye girecek mi?

Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin yaptığı açıklamada, nöbetçi noterlik uygulamasının devam ettiğini ve 6 Nisan’dan bugüne kadar vatandaşların bu uygulamadan memnun olduğunu söyledi. Anadolu Yayıncılar Derneği’nin düzenlediği ‘Anadolu Sohbetleri’ programına katılan Dursun Cin, yaklaşık 1.700 noterin fiilen çalıştığını dile getirdi. 

Adalet Bakanlığı ile beraber yapılan çalışmalardan sonra nöbetçi noter uygulamasına geçildiğini hatırlatan Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Ankara’da 4, İstanbul’da 9 ve diğer büyük illerde 2 olmak üzere nöbetçi noter uygulamasının devam ettiğini söyledi. Ayrıca diğer kentlerde de 1 nöbetçi noterin bulunduğunu sözlerine ekledi. 

Noterlerde Kredi Kartı Kullanımı Ne Zaman Başlıyor? 

Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, noterlerde kredi kartıyla ödeme yapılmasıyla ilgili önümüzdeki yeni yıl itibariyle gerekli sürecin başlayacağını söyledi. Ayrıca 129 yeni noterlik kurulmasına karar verildiğini de sözlerine ekleyen Dursun Cin, “İlk olarak harç damga ve değerli kağıt bedeli konusunda devletimizden iyileştirici çalışmalar beklemekteyiz. Tabi ki devletin yararına olacaktır bu durum. Çünkü noterlerin anlaşmazlıkları ortadan kaldırma gibi bir görevi var. Haliyle devletimizin yapacağı tüm iyileştirmelere yine devlete fayda olarak geri dönecektir” dedi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı