Nokia 5 ve Samsung Galaxy S7 için Yeni Güvenlik Açığı Güncellemesi Başladı!

Nokia'nın amiral gemilerinden Nokia 5 ve Samsung Galaxy S7 cihazlarına gelen güncellemelerin detaylarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Nokia 5 ve Samsung Galaxy S7 için Yeni Güvenlik Açığı Güncellemesi Başladı!
19 Ekim 2017 - 14:29

2000'li yılların başlarındaki popülerlik seviyesini günümüzde bulamayan Nokia, yeni akıllı cihazlarında kullandığı Android işletim sistemi ile tekrar piyasada söz sahibi olmaya çalışıyor. Cep telefonu pazarında yavaş yavaş yeniden yer alan Nokia, yeni cihazlarından olan Nokia 5 ile rekabete katıldı. Nokia 5 gelişmiş kamera özellikleri ve parmak izi okuyucusu ile ve bu segmentteki cihazlara göre uygun fiyatı ile tercih edilen cihazlardan biri oldu.

Nokia, Nokia 5 cihazları için bir güvenlik güncellemesi yayımladı. Güncelleme güvenlik iyileştirmelerinin yanı sıra çeşitli sistem iyileştirmeleri, hata düzeltmeleri, sistem kararlılığında iyileştirmeler ve sistem geliştirmelerine yer veriyor. Yaklaşık 700 Megabyte boyutundaki güncelleme OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı. Nokia kullanıcıları bu güncellemeyi yaparak cihazlarını Android 7.1.2 Nougat OS'a güncelleyebilir.

Nokia'nın yanı sıra cep telefonu pazarına yön veren bir diğer şirket olan Samsung da S7 ve S7 EDGE cihazları için güncelleme yayımladı. Samsung bu güncelleme cihazlarda bulunan bir güvenlik açığını kapatmayı hedefliyor. Yaklaşık 130 megabyte olan güncellemeyi cihazınızın ayarlar bölümüne girerek indirmeyi başlatabilirsiniz.

GÜNCELLEMELERİ YAPMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Üreticilerin cihazlara gönderdiği güncellemeleri yapmak, cihazınızın dolayısıyla sizin güvenliğiniz için önemlidir. Çünkü üreticiler bu güncellemeler ile sistemde bulunan bir güvenlik açığını kapatıyor ya da sunulan güncellemeler ile cihazınıza iyileştirme, yeni özellikler ekleme, sistem kararlılığını arttırma gibi faydalar sağlıyor. Güncellemeleri yapmayan kullanıcılar birçok problem ile karşı karşıya kalabilirler. Uygulama geliştiricileri eski sürümler için desteğini bırakabilir. Bu da yeni özellikleri kullanamamanıza neden olabilir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum