Dünya

Netanyahu darbeci Sisi'yi övgüye boğdu!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Mısır’ın resmi rahmetli Cumhurbaşkanı Mursi’yi darbe ile devirerek ülkenin başına geçen Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’yi öve öve bitiremedi.

SİSİ’Yİ TAKDİR ETTİ

Mısır ulusal günü kapsamında Mısır’ın Tel Aviv Büyükelçisi Halid Azmi’nin konutunda gerçekleştirilen resepsiyona katılan İsrail Başbakanı Netanyahu, “Devletlerimiz birçok devletle beraber aşırıcılığa, şiddete ve teröre karşı mücadele ediyor. Bu aşırıcılık ve terör dalgası karşısında durduğundan dolayı, dostum ve meslektaşım Cumhurbaşkanı Sisi’yi takdir ediyorum.” dedi.

SİSİ’NİN ZEKASINI ÖVDÜ!

Filistin’de insanlara olmadık işkenceleri uygulayan İsrail Başbakanı Netanyahu, Mısır’ın Cumhurbaşkanı Sisi liderliğinde İsrail ile barışı devam ettirme noktasına dikkat çekerek: “Cumhurbaşkanı Sisi ile gerçekleştirdiğim görüşmelerde sadece liderliğinden değil, aynı zamanda zekasından da muhteşem bir intiba edindim. Mücadele ettiğimiz meydan okumalarla ilgili kendisinden çok faydalı fikirler elde ettim.”  diye konuştu.

FİLİSTİN ÇÖZÜMÜ İÇİN TRUMP’I BEKLİYOR!

Bugüne kadar Filistinli Müslümanlara yaptıklarıyla Dünyanın tepkisini çeken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump’ın açıklaması beklenen ve İsrail-Filistin sorununun çözümüyle ilgili olan “Yüzyılın Anlaşması” planından bahsederek, “Hepimiz Başkan Trump’ın planını bekliyoruz. Hepimizin açık bir kalp ve açık bir zihin ile ortaya konacak spesifik önerileri incelemesi gerekir.” Dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı