Beş sene İstanbul’u, sonrasında kesintisiz olarak 11 sene Türkiye’yi başbakan olarak devamında ise son 8 senedir ise Cumhurbaşkanı olarak yöneten Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncü dönem Cumhurbaşkanlığı konuşulmaya başlandı bile.

Ülkemizde yaşanan olumlu ve olumsuz tüm gelişmelere rağmen girmiş olduğu her seçimi kazanan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk defa yaşamakta olduğumuz ekonomik kriz sonrası oluşan soru işaretleri ve tartışmalı kararlar neticesinde üçüncü dönem Cumhurbaşkanlığı seçiminde kaybedebileceği haberleri ile gündemde konuşulur olmuştu.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜÇÜNCÜ DÖNEM CUMHURBAŞKANI OLUYOR MU? SEÇİM YAPILMADI AMA HAYIRLI OLSUN DENİLDİ!

resized_c3131-A664436_02

Ancak Erdoğan’ın kaybetmesi ihtimali, AKP’nin 20 yıl sonra ilk defa girdiği seçimlerde kaybetmesini sağlayan ve halk tarafından yoğun bir destek alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş’ın aday olma ihtimali ile doğru orantılı görülüyordu.

resized_c3131-A664436_02

İstanbul’da ilk seçimin AKP ve Erdoğan tarafından kabul edilmeyip iptal edilmesi ile ikinci seçimde daha da fazla bir fark ile seçilen Ekrem İmamoğlu ve Ankara’da verdiği mücadelede çok fazla suçlamalar ve yaptırımlarla karşılaştığı halde büyük bir fark ile seçilmeyi başaran Mansur Yavaş, verdikleri mücadele ve haklarında süregelen yoğun karalama kampanyalarının da etkisi ile halkın takdirini kazanıp adeta koruması altına girmişlerdi. Bu sebeple kamuoyunda İmamoğlu ve Yavaş’ın isimlerinin Erdoğan’a karşı yarışabilecek alternatifsiz aday olarak görülmelerini sağlamıştı.

SEÇİM YAPILMADI AMA "BİR DÖNEM DAHA HAYIRLI OLSUN" DENDİ!

İstanbul seçim sonuçları: İmamoğlu ve muhalifler için 'her şey nasıl çok güzel' oldu? - BBC News Türkçe

Erken seçimin konuşulduğu günlerde İmamoğlu ve Yavaş adaylığı bekleyen halk gelen bir haber ile sarsılmış durumda.

Mansur Yavaş: Ankara, Düzgün Siyaset İstiyor - Memurlar.Net

Millet İttifakı'nın adayının kim olacağına ilişkin geçtiğimiz gün Habertürk TV'de yayınlanan programda değerlendirmelerde bulunan muhalif yazar Elfin Tataroğlu, adaylık konusunda “üçüncü bir yol” olması gerektiğini ifade etti. İhtimaller üzerinden Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylıklarının her halükârda tartışılacağını belirten Tataroğlu'nun sözleri sonrası sunucu Fatih Altaylı, “O zaman Tayyip Bey'in bir dönem daha Cumhurbaşkanlığını kutlayalım” ifadelerini kullanınca konu medya gündemine taşındı.

thumbs_b2_a64f770db8dc668f93db5788517d1bc0

Program ile ilgili gelen etkileşimlere bakıldığında birçok kişinin Fatih Altaylı ile aynı düşüncede olduğu görülüyor.