Gaziantep'te itfaiye erleri Hanifi Kütükçü ve Vecdi Dinç, işlerinin sadece yangın söndürmek olmadığını herkese gösterdi. Araçlarına yakıt almak için Tekstilkent Mahallesi'nde bulunan bir benzin istasyonuna gelen Kütükçü ve Dinç, burada nefes alamayan oğlu için paniklerken gördü.

itfaiye nefes almakta zorlanan çocuğa yardım etti

İtfaiye personelleri Hanifi Kütükçü ve Vecdi Dinç, nefes almakta zorlanan Yusuf El Yusuf’a müdahale ettiler ve arazöz aracına alarak hemen Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi'ne götürdüler. Hastaneye yetiştirilen küçük çocuğun soluk borusuna balgam kaçtığı tespit edilirken doktorların müdahalesiyle küçük çocuk hayata döndürüldü.

itfaiye nefes almakta zorlanan çocuğa yardım etti-1

Yusuf El Yusuf'un sağlık durumunun iyi olduğunu öğrenen itfaiye eri Hanifi Kütükçü,  yangın müdahalesi sonrası yakıt ikmali için akaryakıt istasyonuna girdiklerini ve o sırada çocuğun ailesinin panik halinde olduklarını far ettiklerini söyledi. Çocuğun nefes alamadığını gördüklerinde hemen yardıma koştuklarını belirten Kütükçü, küçük çocuğun hayati tehlikesini atlattığını öğrendiklerinde çok mutlu olduklarını ifade etti.