Nakit para yardımı için son dakika açıklaması müjde olarak sunuldu. Bu ödemeler, e-devlet üzerinden kişilerin hesaplarına geçiyor. Bakan Yanık, konu hakkında yaptığı yazılı açıklama kapsamında 31 Aralık 2021 tarihine kadar yapılması planlanan nakdi sosyal yardım ve destek ödemelerine ilişkin bazı bilgileri açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık, nakit para ihtiyacında bulunan vatandaşlara yönelik olarak nakit para yardımlarının yapılacağını daha önce açıklamıştı. Bu kapsamda nakit paralar hesaplara ne zaman yatacak ya da yattı mı diye sorular sorulmaktadır. Nakit olarak verilecek sosyal yardım başvuruları bugün itibari ile başlamış durumdadır. Destek ödemeleri hakkında bilgisi olanların, olmayanlara konu hakkında bilgi vermesi için konu hakkında detay bilgileri haberimizde sunmaktayız. Nakit destek para başvuruları e-devlet üzerinden, online şekilde yapılacak, ödemeler için de geçerli olan bazı konular vardır.

SOSYAL YARDIM PAKETİ ve DESTEK SAYISI ARTTI

Bakan Yanık, eşi vefat eden kadınlar için Nakdi Yardım, Muhtaç Asker Çocuklarına Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yardım ve de Öksüz Yetim Yardımı olmak üzere, genel düzeyde 4 ayrı kapsamda ödemelerin yapılması söz konusudur. Bu ödemeler ise 2021 yılı bitmeden yapılacağı yönde açıklamalar vardır.

Eşi vefat eden ve bu konuda yardıma ihtiyaç duyan kadınlara yönelik desteklerin devam edeceğini belirten Bakan Yanık, ihtiyaç sahibi olan kadınlara bu bağlamda toplam olarak 64,3 milyon TL’lik destek verileceğini açıkladı. Zorunlu askerlik hizmetine devam eden, muhtaç olan er ve erbaşların aile ve çocuklarına da 2 farklı sosyal yardım programının destek kalemleri ile devam ettiğini belirten Bakan Yanık, ihtiyaç sahiplerinin banka hesaplarına toplam olarak 25,1 milyon TL verileceğini de ekledi.

5fc190b955427e18a44212d0 (1)

 Nakit Paralar Hesaplara Yatmaya Başlandı!

 Annesi, babası ya da her ikisi vefat eden, 18 yaşının altındaki ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik olarak desteklerin devam ettiğini belirten Bakan Yanık, bu bağlamda toplamda 16,6 milyon TL tutarında hak sahiplerine ödeme yapılacağının altını çizdi.

 Nakdi olarak ödenen sosyal yardım ödemeleri, 2021 yılının sonuna kadar hak sahiplerine ulaştırılacağını ifade eden Bakan Yanık, 4 nakdi sosyal destek kapsamının vatandaşlara yaklaşık olarak 106 milyon TL ödeme yapılacağını belirtti. Hak temelli olacak şekilde, hesap verilebilir, objektif ve sürdürülebilir bir sosyal düzen anlayışıyla politikaların devam edeceğini de belirtti.