Gece 12 den sonra getirilen müzik yasağının hala devam edip etmeyeceği merak ediliyordu. Müzisyenler sosyal medyadan tepkilerini dile getirirken Cumhurbaşkanlığından açıklama yapıldı!

Maske yasağının ve HES kodu uygulamasının kaldırılması sonrası gözler tartışmalı olarak getirilen müzik yasağından gelecek bir habere çevrilmişti.

Bilim Kurulu toplanmış ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni kararları duyurmuştu. Koca açıklamasında açık alanlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığını kapalı alanlarda da yeterli mesafe ve havalandırma varsa zorunluluğun kaldırıldığını açıklamıştı. Ayrıca HES kodu uygulaması da kaldırılmıştı.

Ancak müzik yasağı ile ilgili bir gelişme yaşanmaması tepkilere neden oldu. Koronavirüs önlemleri kapsamında gece saat 00.00'dan sonra müzik yasağı getirilmiş ve bu yasak o dönem de büyük tepki çekmiş ve sosyal medyada "ne alaka" gibi yorumlara maruz kalmıştı.

Ancak dün ki yeni kararlarda müzik yasağının hala devam edeceği açıklanması üzerine tepkiler devam etti. Müzik yasağının kaldırılmamasına pek çok ünlü isim tepki gösterdi. 

Aralarında Gülben Ergen, Edis, Redd, Armağan Çağlayan ve Gaye Su Akyol'un bulunduğu pek çok isim müzik yasağının kaldırılmamasına tepki gösterildi.

Ünlü isimlerden Gülben Ergen müzik yasağında ölen müzisyenleri de hatırlatrak tepki gösterdi. Edis Görgülü paylaşımında Anti demokratik ülkelerde olabilecek rezil bir uygulama diyerek isyan etti. Gaye Su Akyol da müzik yasağının konuyla iligli olarak tek bir mantıklı sebebini söyleyin dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Açıklama Yaptı!

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu merak edilen konuyla iligli olarak "Kültür Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığımızla konuyu değerlendireceğiz" demekle yetindi..